Igaunijas Banka: Bezskaidras naudas darījumu īpatsvars – rekordaugsts

Bankas karšu maksājumu īpatsvars Igaunijā sasniedzis rekordaugstu līmeni. Jūnijā tirdzniecības vietās veikti vairāk nekā viens miljonus šādu maksājumu, kas ar šādu maksājumu kopējo vērtību 18,5 miljoniem eiro ir valstī līdz šim augstākais rādītājs, liecina Igaunijas Bankas aprēķini.

Kā kaimiņvalsts centrālā banka pavēstījusi paziņojumā presei, pirmdien, 26.jūlijā, pirms pieciem gadiem 97% pirkumu ar bankas kartēm Igaunijā veikti klātienes tirdzniecības vietās, un tikai trīs procenti – interneta veikalos. 2021.gada martā un aprīlī e-komercijas vietās veikto bankas karšu maksājumu īpatsvars sasniedzis 14%.

Lasiet arī: Pieci padomi no Microsoft komandas, kā pasargāt darbiniekus no izdegšanas

Klātienes veikalu darbības atļaušana, Igaunijas valdībai šopavasar mīkstinot Covid-19 ierobežojumus, radīja tiešsaistes bankas karšu maksājumu samazinājumu. Jūnijā šis īpatsvars bija 88% klātienē, un 12% – interneta veikalos.

Attiecībā uz e-komercijas naudas apgrozījumu ar bankas karšu maksājumiem Igaunijas Banka secinājusi, ka jūnijā Igaunijas un ārvalstu interneta veikalos valsts iedzīvotāji tērējuši vidēji 3,4 miljonus eiro dienā. Tas bijis mazliet mazāk nekā 2021.gada pavasarī, kad bija spēkā klātienes tirdzniecības ierobežojumi, tomēr par 75% vairāk nekā vidēji 2019.gada jūnijā, liecina Igaunijas Bankas apkopotie dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas