Igaunijas banka Eesti Krediidipank slēgs filiāli Latvijā

Google Maps

Igaunijas bankas Eesti Krediidipank padome nolēmusi slēgt bankas filiāli Latvijā, lēmumu pamatojot ar stratēģijas maiņu un koncentrēšanos uz bankas pakalpojumu sniegšanu tikai vietējā tirgū.

Eesti Krediidipank Latvijas filiāle darbu turpinās līdz 14.jūnijam, bet no 31.marta tā vairs nepieņems jaunus klientus un noguldījumus.

Latvijas filiāles vadītājs Artūrs Toms informēja, ka bankai Latvijā ir apmēram 1 200 klientu, kas līdz maija beigām var pārcelt kontu uz citu banku.

Eesti Krediidipank Latvijas filiālē strādā 17 cilvēku, kuru darba līgumi tiks lauzti ne vēlāk kā šā gada beigās.

«Latvijas filiāle tiek slēgta, jo tiek īstenota bankas darbības reorganizācija. Eesti Krediidipank kopš janvāra ir jauni īpašnieki, kuru mērķis ir izveidot spēcīgu banku, kas koncentrējas uz Igaunijas tirgu. No šī rudens mēs strādāsim partnerībā ar Igaunijas lielāko mazumtirdzniecības tīklu ar Coop Pank nosaukumu. Filiāle Latvijā neatbilst mūsu jaunajai stratēģijai un tādēļ Krediidipank padome nolēma slēgt filiāli,» komentē Eesti Krediidipank vadītājs Marguss Rings norādījis, ka

Šīs izmaiņas neietekmēs klientus Igaunijā.

Jau vēstīts, ka janvāra beigās Igaunijas banka Inbank un mazumtirdzniecības grupa Coop Eesti iegādājas attiecīgi 25% un 59,7% Eesti Krediidipank akciju. Jaunie īpašnieki paziņoja, ka līdz šā gada rudenim Eesti Krediidipank darbu turpinās ar pašreizējo nosaukumu, bet pēc tam tās nosaukums būs Coop Pank.

Krievijas finanšu grupā VTB ietilpstošais uzņēmums BM-Bank sev piederošos 59,7% Eesti Krediidipank akciju pārdevis Coop Eesti par 0,8 miljardiem rubļu (13 miljoniem eiro).

Coop veido 19 kooperatīvi ar 80 tūkstošiem īpašnieku, un tirdzniecības tīklam ir 600 tūkstoši lojālu klientu.

Ref:224.000.103.802

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas