Igaunijas Banka: Par Igaunijas ekonomikas bremzēšanos piekrītam SVF

Igaunijas centrālās bankas prezidents Madis Millers

Igaunijas centrālās bankas prezidents Madis Millers (Madis Müller) apstiprinājis, ka valsts tautsaimniecības izaugsme ir iegājusi lēnā fāzē, kā to konstatējis Starptautiskais Valūtas Fonds (SVF).

Kā pirmdien, 4.novembrī, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Millers piedalījies kopīgā preses konferencē ar SVF Igaunijas delegācijas vadītāju Čeikhu Antu Gueji (Cheikh Anta Gueye) un Igaunijas finanšu ministru Martinu Helmi (Martin Helme) (EKRE).

«Gluži kā SVF arī mēs Igaunijas Bankā redzam, ka ekonomika palēninās. Cilvēki retāk maina darbavietas un uzņēmumi sūdzas par darbaspēka trūkumu,» tā Igaunijas Bankas vadītājs, kurš piebildis, ka pašreizējai situācijai ekonomikā gan vajadzētu samazināt inflācijas tempu.

Pensiju otrā līmeņa iemaksām jābūt obligātām

SVF delegācija secinājusi, ka Igaunijas pensiju sistēmā nav bijis pareizs nesenais valsts lēmums lēmums padarīt strādājošo otrā līmeņa pensiju iemaksas brīvprātīgas.

Tam piekritis arī Millers.

«Šādi tiek samazināts pensiju sistēmas ilgtspējīgums, kas ir sevišķi būtisks novecojošā sabiedrībā. (..) Šodien mēs redzam, ka krājējiem ir vairāk aktīvu nekā cilvēkiem, kuri, būdami līdzīgā situācijā, neveic iemaksas otrajā pensiju līmenī,» norādījis Igaunijas Bankas vadītājs un aicinājis valsti vairāk mudināt iedzīvotājus veidot uzkrājumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas