Igaunijas Banka reģistrē 8,8% inflāciju un decembrī paredz to vēl augstāku

Igaunijas Banka paziņojusi, ka novembrī inflācija bijusi 8,8% gada griezumā un par 1,8% augstāka nekā 2021.gada oktobrī. Pēc iestādes ekonomistu prognozēm, decembrī gaidāms straujākais cenu sadārdzinājums mēneša griezumā sevišķi dārgu energoresursu dēļ, vēsta raidorganizācija ERR.

Novembrī Igaunijā dzīves dārdzību visvairāk pastiprinājis energoresursu cenu kāpums, jo aptuveni pusi no patēriņa groza sadārdzinājuma veidojusi elektrība, gāze un degviela.

Lasiet arī: Tallina paredz skolēniem 50 eiro pabalstu

Inflācija šogad valstī pieaugusi straujāk un kļuvusi plašāka. Tagad to veicina ne tikai energoresursu cenu kāpums, bet arī pārtikas produktu un rūpniecības preču cenas, secinājusi centrālā banka.

Enerģētikā cenas turpinājušas strauji augt. Elektroenerģijas cena novembrī Igaunijā bija par 49% procentiem augstāka nekā gadu iepriekš, savukārt aukstais laiks decembra sākumā to uz brīdi to paaugstinājis līdz jaunam rekordaugstam līmenim. Augstākas elektroenerģijas cenas ietekmē inflāciju tieši un arī netieši caur daudzu citu preču un pakalpojumu izmaksām, taču šī ietekme būs pamanāma tikai nākamajos mēnešos. Dabasgāzes cena mēneša laikā pieaugusi par 60%, un tas drīzumā pāries uz siltumenerģijas cenu. Paredzams, ka lielākais cenu lēciens būs decembrī, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas