Igaunijas budžeta deficīts – mazāks par gaidīto

2021.gada pirmajos piecos mēnešos Igaunijas valsts finanšu deficīts bijis mazāks par gada budžetā plānoto. No janvāra līdz maijam tas sasniedzis 1,6% no valsts iekšzemes kopprodukta jeb 467 eiro, tomēr bijis būtiski lielāks par Igaunijas budžeta deficītu attiecīgajā periodā pērn, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pagājušā, 2020.gada, pirmo piecu mēnešu periodā valsts budžeta deficīts bija uzkrājies 325 miljonu eiro apmērā.

Kā skaidrojusi Igaunijas Finanšu Ministrija, šogad no janvāra līdz maijam budžeta deficīts bijis mazāks, jo nodokļu ieņēmumi pārsnieguši plānoto apjumu un papildbudžeta izdevumi bijuši mazāki nekā pērn.

Lasiet arī: Kariņa vērtējums par robežsardzes darbu pēc vizītes austrumu robežā

Valsts budžeta stāvokli uzlabojis arī tas, ka līdz ar pensiju sistēmas izmaiņām ir apturēti valsts maksājumi otrajā pensiju līmenī.

Palielinājušies arī valsts ieņēmumi no preču un pakalpojumu pārdošanas, valsts aktīvu un īpašumu pārdošanas. Izdevumu pusē valsts budžeta iestāžu izdevumi šā gada maijā, salīdzinot ar 2020.gada maiju, sarukuši no 1,0714 miljardiem līdz 1,0276 miljardiem eiro, un tas galvenokārt noticis saistībā ar mazākiem valsts tēriņiem dažādās subsīdijās un atbalsta pasākumos, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas