Igaunijas cenu kāpumā līderos komunālie, olas un alus

Komunālie maksājumi, olas un alus ir starp tām preču un pakalpojumu kategorijām, kuras Igaunijā 2018.gadā sadārdzinājušās visvairāk. Patēriņa cenu indekss pērn kaimiņvalstī pieaudzis par 3,4 procentpunktiem, tā liecina Igaunijas oficiālā statistika.

 

Kā otrdien, 8.janvārī, paziņojumā presei raksta Igaunijas statistikas pārvalde patēriņa cenu indeksu pagājušā gada griezumā visvairāk ietekmējusi mājokļa maksājumu sadārdzināšanās. Elektrība mājsaimniecībām kļuvusi dārgāka par vidēji 10,9%, cietais kurināmais – par 15,3%, bet īres maksa – par septiņiem procentpunktiem.

 

Piektdaļu no indeksa kāpuma veidojusi degvielas, pārtikas un bezalkoholisko dzērienu sadārdzināšanās, benzīnam kļūstot par 12,3% un dīzeļdegvielai par 11,4% dārgākai.

 

No pārtikas precēm un alkoholiskajiem dzērieniem 2018.gadā cenas visvairāk pieaugušas olām (+25%), saldētiem augļiem un ogām (+22,7%) un alum (+17,9%). Pievēršoties pozitīvajam, novērots arī cenu kritums atsevišķām produktu grupām. Vislētāk kļuvis iegādāties cukuru (-19,2%).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas