Igaunijas degvielas uzpildes staciju tīkls Olerex iegādājas degvielas mazumtirgotāju Kool Latvija

Igaunijas degvielas uzpildes staciju tīkla Olerex grupas holdinga kompānija Igaunijā Aqua Marina ir parakstījusi līgumu par Latvijas degvielas uzpildes staciju tīkla Kool Latvija iegādi, informē uzņēmumā Aqua Marina.

Darījums tika līdzfinansēts no SEB bankas. Darījuma summa netiek atklāta.

«Mēs jau daudzus gadus sadarbojamies ar mūsu kaimiņiem Latvijā,» pēc līguma parakstīšanas Rīgā komentēja Aqua Marina valdes loceklis Anti Mopels (Antti Moppel). «Ar mūsu tiešu ienākšanu Latvijas tirgū, mēs paplašinām tirgus potenciālu, ienesam savu pieredzi un inovatīvo domāšanu, kas pievienos vērtību ne tikai Kool Latvija, bet arī visai Latvijas degvielas mazumtirdzniecības nozarei. Mūsu mērķis ir kļūt par vadošo degvielas mazumtirdzniecības tīklu Latvijā.»

Olerex ir Igaunijas degvielas mazumtirdzniecības tirgus līderis, kura pārvaldījumā atrodas 100 degvielas uzpildes stacijas Igaunijā un piecas stacijas Lietuvā, norāda Aqua Marina.

ZGI Capital pārvaldītais ZGI-3 fonds ar Attīstības finanšu institūcijas Altum līdzfinansējumu 2016.gadā nodrošināja KOOL sākotnējo izaugsmes kapitālu.

Uzņēmumā Aqua Marina informē, ka Kool Latvija valdes loceklis un koncepta autors Sandis Šteins turpinās vadīt uzņēmumu.

Olerex, iegādājoties Kool, kļūst par vienīgo Baltijas izcelsmes degvielas mazumtirgotāju, kura stacijas aptver visas trīs Baltijas valstis.

Advokātu birojs Walless konsultēja pārdevējus. Palladium juristi tika piesaistīti no pircēja puses.

Aqua Marina ir Olerex un Olerex Terminal holdinga kompānija ar 200 miljonu eiro aktīviem. Aqua Marina ir dibināta 1990.gadā un tās pamatā ir Igaunijas iekšzemes kapitāls.

Olerex Terminal ir īpašnieks 78 000m3 jūras naftas terminālim Tallinas ostas muitas brīvajā zonā, kas ir viens no daudzpusīgākajiem un tehniski attīstītākajiem termināliem Baltijas reģionā. Olerex Terminal ir lielākais Igaunijas nodokļu maksātājs.

Kool Latvija dibināts 2016.gada oktobrī, sadarbojoties vietējiem privātajiem investoriem un ZGI-3 alternatīvo ieguldījumu fondam, lai radītu un attīstītu jaunu degvielas uzpildes staciju tīklu Latvijā. 2018.gada nogalē par nozīmīgu Kool Latvija kapitāldaļu turētāju kļuva BaltCap Izaugsmes fonds (BaltCap Growth Fund), iegādājoties aptuveni 30% uzņēmuma kapitāldaļu. Pirmā uzpildes stacija tika atvērta 2017.gada septembrī. Šobrīd Kool Latvija pēc degvielas realizācijas apjoma ir devītais lielākais degvielas mazumtirgotājs valstī.

Ar Kool zīmolu tiek darbinātas desmit Kool Latvija degvielas uzpildes stacijas un veikali Rīgā, pie Jūrmalas šosejas, Piņķos, Ādažos, Sauriešos, Līgatnē, Valmierā un Jelgavā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas