Igaunijas deputātu kvotu naudā sadalīti 2,8 miljoni eiro, pārsvarā – remontiem

Igaunijas parlamentā pastāv prakse valsts budžeta pieņemšanas laikā dalīt tā saukto Jumtu naudu. Proti, katram no 101 Rīgikogu deputāta ir iespēja piešķirt 30 000 eiro konkrētām mērķdotācijām reģionos. Vai visi deputāti šo iespēju izmantojuši, un kādiem mērķiem dotācijas piešķirtas 2021.gadā, to vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.

Līdzīgi kā Latvijas Saeima ar deputātu kvotu finansējuma piešķīrumiem, tā arī Igaunijas parlaments saņēmis kritiku par šādu praksi. Finansējuma ar daudznozīmīgo nosaukumu «Jumtu nauda» dalīšana ne vienmēr nāk par labu likumdevēju reputācijai un tikusi nopelta kā korupcijas paveids. Šoruden no iespējas piešķirt 30 000 eiro kādam mērķim Igaunijas reģionos ir atteikušies astoņi Rīgikogu deputāti, astoņi no kuriem pārstāv valdošo Reformu partiju, kurai parlamentā ir kopumā 34 deputāti.

Lasiet arī: Nākamā gada budžetā atbalsta arī «deputātu kvotu» priekšlikumus

Pārējie 93 deputāti izmantojuši viņiem doto iespēju un iesnieguši pieteikumus naudas piešķīrumam, kas tiek veikta caur investīciju mērķim atbilstošo nozares ministriju. Tā apstiprina pieteikumu un organizē naudas izmaksu paredzētajam mērķim.

No kopumā 2,8 miljonus eiro lielajiem līdzekļiem 292 000 eiro piešķirti reliģiskām organizācijām, kur dominē piešķīrumi luterāņu un pareizticīgo baznīcas draudzes dievnamu restaurācijas vai remontdarbu veikšanai. Tikmēr Romas katoļu baznīcai savu daļu no Jumtu naudas piešķīris tikai viens deputāts, kurš pārstāv opozīcijā strādājošo partiju Tēvzeme. Citi piešķīrumi lielākoties saistīti ar dažādu vajadzību apmierināšanu konkrētās izglītības iestādēs, koncentrējoties uz ēku un telpu remontdarbiem un trūkstoša aprīkojuma iepirkšanu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas