Igaunijas dzelzceļā plāno pilnīgu elektrifikāciju līdz 2028.gadam

Ilustratīvs attēls

Igaunijas valsts sliežu ceļu uzņēmums Eesti Raudtee nācis klajā ar plāniem līdz 2028.gadam aprīkot visu dzelzceļa tīklu ar elektrovilcieniem piemērotu infrastruktūru.

Kā otrdien, 5.novembrī, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, kopumā 800 kilometru garajā sliežu ceļu tīklā elektrifikācijas darbi tiks sākti 2022.gadā un tos iecerēts pabeigt 2028.gadā. Tā medijam pavēstījis Eesti Raudtee vadītājs Eriks Laidvē (Erik Laidvee).

Būtiski ieguvumi par 300 miljoniem eiro

Par vērienīgā projekta izmaksām Igaunijas parlamenta Ekonomisko lietu komisijas priekšsēdētājs Svens Sesters (partija Pro Patria) norādījis, ka elektrifikācijas plānotās izmaksas ir 300 miljoni eiro, kas būs jāiegulda «papildus 400 miljoniem eiro», kuri septiņu gadu periodā būs jātērē esošās dzelzceļa infrastruktūras remontam un atjaunošanai.

Visa Igaunijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija ļaus samazināt tā uzturēšanas izmaksas par aptuveni vienu trešdaļu. Oglekļa dioksīda izplūžu ziņā lielās dzelzceļa pārmaiņas ļautu samazināt izplūdes par aptuveni 10% no apjoma, kādu kopumā rada Igaunijas ceļu transports, aplēsis Eesti Raudtee.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas