Igaunijas e-uzturēšanās atļauju uzņēmēji nodokļos ienes 17,5 miljonus eiro

Rekordaugstus nodokļu ieņēmumus Igaunijas budžetā 2020.gadā ienesusi e-uzturēšanās atļauju programma, kas ļauj ārvalstniekiem attālināti Igaunijā dibināt un uzturēt savus uzņēmumus, vēsta raidorganizācija ERR.

Programmas direktors Lauris Hāvs (Lauri Haav) komentējis: «Pēdējos trīs gados nepilnus 20% no visām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību ir izveidojuši e-uzturēšanās atļauju turētāji. Papildus programma ir devusi būtisku ieguldījumu Igaunijas tautsaimniecības paplašināšanā un dažādošanā».

Lasiet arī: Latvija janvārī-februārī starp piecām ES valstīm ar eksporta apmēra kāpumu

Kā paziņojumā presei pirmdien, 19.aprīlī, rakstīja valsts investīciju piesaistes aģentūra Enterprise Estonia, pērn visvairāk naudas nodokļos samaksājuši Igaunijas e-rezidenti no ASV, Somijas, Zviedrijas, Krievijas un Ukrainas.

E-uzturēšanās atļauju programma Igaunijā darbojas kopš 2014.gada un tās ietvaros attālināti vadītie uzņēmumi valstij devuši kopumā ap 54 miljonus eiro lielus nodokļu ieņēmumus. 2020.gads, kad daudzviet Eiropā un citos reģionos tika ieviesti pārvietošanās ierobežojumi, apliecinājis, ka šāda programma ir izdevīga ne tikai valstij, bet arī uzņēmējiem, kuri vēlas attālināti darboties ES tirgū. Līdzīga programma pēdējos gados izveidota arī Lietuvā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas