Igaunijas ekonomika otrajā ceturksnī sarukusi par 6,9%

Kinoteātra dezinficēšana Tallinā, 2020.gada aprīlī

Jaunā koronavīrusa pandēmijas un tās ierobežojumu iespaidā Igaunijas iekšzemes kopprodukts 2020.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn sarucis par 6,9%, liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Kā paziņojumā presei pirmdien, 31.augustā, vēsta Igaunijas statistikas pārvalde COVID-19 pandēmija un cīņai ar to ieviestie ierobežojumi valstī ietekmējuši vairumu tautsaimniecības nozaru.

«Izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi, kas ārkārtas situācijā cieta vissmagāk, piedzīvoja lejupslīdi 58% apmērā, ražošana –19% apmērā, tirdzniecība –11%, nekustamā īpašuma saimnieciskā darbība –13% un profesionālā, zinātniskā un tehniskā darbība –10%,» komentējis Igaunijas statistikas pārvaldes vadošais analītiķis Roberts Mīrseps (Robert Müürsepp).

Lasiet arī: Latvijas IKP otrajā ceturksnī samazinājies par 8,9%

«Vienīgās nozares, kuras turpināja uzrādīt būtisku izaugsmi, bija celtniecība – 12% apmērā – un informācijas un sakaru nozare – astoņu procentu apmērā,» skaidrojis analītiķis.

Ja salīdzina ar 2019.gada otro ceturksni, Igaunijā saruka arī iekasēto nodokļu apjoms, taču to iekasēšana nav sarukusi tik spēji, jā iekšzemes kopprodukts, teikts Igaunijas statistikas pārvaldes paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas