Igaunijas ekonomika piedzīvo straujāko izaugsmi kopš 2005.gada

Igaunijas ekonomika 2021.gada otrajā ceturksnī piedzīvojusi 12,9% izaugsmi, salīdzinot iekšzemes kopprodukta (IKP) izmaiņām attiecīgajā periodā pērn. Šādu tautsaimniecības attīstības tempu valsts nebija novērojusi kopš 2005.gada, liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Saskaņā ar Igaunijas statistikas pārvaldes otrdienas, 31.augusta, paziņojumu presei valsts IKP no 2021.gada aprīļa līdz jūnijam esošajās cenās bijis 7,4 miljardu eiro apmērā.

Igaunijas statistikas pārvaldes vadošais analītiķis Roberts Mīrseps (Robert Müürsepp) skaidrojis, ka par straujo ekonomikas izaugsmi, jāatzīmē, ka tā galvenokārt ir saistīta ar pagājušā gada ļoti zemo atskaites punktu. Tobrīd – 2020.gada pavasarī un vasaras sākumā – Igaunijā līdzīgi kā citur bija spēkā ārkārtas stāvoklis koronavīrusa izplatības dēļ.

Lasiet arī: Latvijas IKP 2.ceturksnī palielinājies par 11,1%

«[2021.gada otrajā ceturksnī] lielāko daļu ekonomiskās izaugsmes nodrošināja uzņēmējdarbības sektors, kas pēc ārkārtas stāvokļa sāk atgriezties savās sliedēs. Jāatzīmē arī tas, ka ekonomika salīdzinājumā ar 2019. gada otro ceturksni augusi par 4,7%,» turpināja analītiķis Mīrseps.

Ekonomikas jomas, kas visvairāk veicinājušas ekonomikas izaugsmi, bijušas ražošana, transports un uzglabāšana, kas ātri atguvušās no ierobežojumiem un krīzes. Kopējo izaugsmi veicinājusi arī informācijas un sakaru nozare, kā arī tirdzniecība. Enerģētika bija vienīgā joma, kas ievērojami bremzēja Igaunijas IKP izaugsmi saistībā ar energoresursu un pakalpojumu sadārdzinājumu vasarā, vēsta Igaunijas statistikas pārvalde.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas