Igaunijas ekonomikā šogad negaidīti zema 2,5% lejupslīde, prognozē Igaunijas Banka

Igaunijas Banka nākusi klajā ar tās jaunākajām ekonomikas prognozēm, saskaņā ar kurām ekonomikas lejupslīde 2020.gadā būs 2,5% apmērā, kas ir ievērojami optimistiskāk nekā prognozēts šopavasar, krīzei sākoties.

Trešdien, 16.decembrī, Igaunijas Banka paziņojumā presei raksta, ka ES kontekstā salīdzinoši mazā ekonomikas lejupslīde ļauj gaidīt arī vieglāku izeju no COVID-19 pandēmijas un uzņēmējdarbības ierobežojumu radītā tautsaimniecības satricinājuma.

Ar nosacījumu, ka gaidāmā vakcinācija pret jauno koronavīrusu izdosies un 2021.gada pirmajā pusē veselības sistēma atgūs kontroli pār vīrusa izplatību, iestādes ekonomisti prognozē, ka nākamā gada otrajā ceturksnī Igaunijā ir gaidāma izaugsme. Šādos apstākļos un, ja tiks atcelti epidemioloģiskie ierobežojumi, Igaunijas Banka 2021.gadā kopumā prognozē ekonomisko izaugsmi 2,9% apmērā.

Kā palīdzēt iziet no krīzes?

Iedzīvotājiem un uzņēmumiem iziet no krīzes var palīdzēt ar trāpīgi mērķētiem pagaidu atbalsta pasākumiem no valdības puses. Tā kā, sargājot sabiedrību no pandēmijas, ir ieviesti dažādi, ekonomisko aktivitāti bremzējoši ierobežojumi, būtu piemēroti valdībai sniegt tiešu atbalstu tām jomām, kuru saimnieciskā darbība tikusi ierobežota visvairāk, paziņojumā presei vērtē Igaunijas Banka.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas