Igaunijas ekonomikas prognozi S&P pazemina no pozitīvas uz stabilu

ASV kredītreitinga aģentūra Standard and Poor’s (S&P) pazeminājusi savu ekonomiskās izaugsmes prognozi Igaunijai no pozitīvas uz stabilu. Lēmums skaidrots ar prognozēto Ukrainas kara ietekmi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas Finanšu ministrija, atstāstot aģentūras paziņojumu, raksta, ka Standard and Poor’s vērtējumā karš ietekmēs Igaunijas ekonomisko izaugsmi un palielinās budžeta izdevumus. Tas tādēļ, ka augs tēriņi aizsardzībai, mājsaimniecību enerģijas rēķinu kompensēšanai un Ukrainas bēgļu uzņemšana.

Lasiet arī: Sankciju pret Krieviju dēļ Latvijas bankās iesaldēti aptuveni 55 miljoni

Ukrainas kara iespaidā, kā prognozē aģentūra, Igaunijas ekonomikas izaugsme 2021.gadā būs 1,8%. Tā paredz arī, ka augsto izejvielu un enerģijas resursu cenu dēļ augs inflācija, bet ekonomikas izaugsmi bremzēs vājāks ārējais pieprasījums pēc igauņu precēm un pakalpojumiem.

Ilgtermiņā, vērtēja Standard and Poor’s, ES fondu finansējums un labi makroekonomiskie rādītāji ļaus ekonomikai atgriezties pie stabilas izaugsmes.

Kredītreitingu atstāj nemainīgu

Igaunijas kredītreitingu, kas aģentūras skalā ir AA-, Standard and Poor’s lēmusi atstāt nemainīgu. Vienlaikus aģentūra norādījusi, ka Igaunijas kredītreitings īstermiņā netiks paaugstināts, jo ir grūti prognozēt kara iznākumu. Tas var novest arī pie Igaunijas kredītreitinga pazemināšanas, ja sekas izrādīsies lielākas, nekā gaidīts. Igaunijas valdība lēš, ka nākamo trīs gadu laikā valsts parāda līmenis saglabāsies zem 18% procentiem no iekšzemes kopprodukta, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas