Igaunijas ekonomisko lejupslīdi paredz 8% apmērā

Kurpju veikalā Vīlandē

Igaunijā COVID-19 pandēmijas un ierobežojumu izraisītā ekonomiskā lejupslīde 2020.gadā samazinās iekšzemes kopprodukta apjomu par astoņiem procentiem, tā prognozējis Igaunijas Ekonomisko pētījumu centrs, kā to citē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ja nebūs otrā viļņa

Institūta direktore Marje Josinga (Marje Josing) norādījusi, ka, ja valstī un tuvējā ES reģionā nebūs slimības COVID-19 otrā viļņa, tad gada zemākais punkts ekonomikā būs otrais ceturksnis. «Šis bija krīzes ceturksnis, un Igaunijā tik neparasta triju mēnešu perioda nav bijis kopš neatkarības atgūšanas [1991.gadā], jo ekonomika apstājās uz vairākām dienām un vairākas nozares tika pilnībā slēgtas,» tā Josinga.

Atmiņa parasti ir īsa

Raugoties uz gada turpmākajiem mēnešiem, Igaunijas Ekonomisko pētījumu centra direktore norādījusi, ka tautsaimniecības rādītāju tendences Igaunijā ir pozitīvas, tomēr ir svarīgi neaizmirst, ka pasaulē jaunais koronavīruss turpina pastāvēt.

Lasiet arī: Igaunis loterijā vinnē 10,8 miljonus eiro

«Cilvēka atmiņa parasti ir īsa: tikko mēs bijām panikā, un tagad mēs esam pilnībā par to aizmirsuši un dzīvojam, kā ierasts. Dzīve tomēr vēl gadu nebūs tāda, kā ierasts,» sacīja Igaunijas Ekonomisko pētījumu centra direktore Marje Josinga, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas