Igaunijas eksministre – aizdomās turētā par līdzekļu izšķērdēšanu

Igaunijā likumdevēja Mailisa Repsa (Mailis Reps), kura vēl pērn bija Igaunijas izglītības un pētniecības ministre, atzīta par aizdomās turēto līdzekļu izšķērdēšanas lietā, kur ir runa par virkni iespējamu neatļautu darbību no ministrijas auto lietošanas ārvalstu ceļojumā līdz kafijas automāta nonākšanai politiķes mājās, vēsta raidorganizācija ERR.

Mailisa Repsa ir Igaunijas valdībā pārstāvētās Centra partijas priekšsēdētāja vietniece. Pieredzējusī politiķe ieņēmusi Igaunijas izglītības un pētniecības ministres amatu kopumā aptuveni astoņus gadus ar pēdējo amata termiņu no 2016. līdz 2020.gadam.

Pagājušajā nedēļā politiķe sniegusi liecības Igaunijas Centrālai kriminālpolicijas pārvaldei un informēta, ka pret viņu ir izvirzītas oficiālas aizdomas.

Lasiet arī: Igaunijā liels pieprasījums pēc ārvalstu ceļojumiem skolēnu brīvlaikā

Krimināllietā ir runa par kafijas automātu, kas nonācis eksministres dzīvesvietā, ministrijas automašīnas izmantošanu ģimenes ceļojumā uz Horvātiju. Lietā ir arī runa par uzturēšanos kādā Tartu viesnīcā 2020.gada septembrī, rallija pasaules kausa posma laikā un par 1 500 eiro vērtu aiviobiļešu iesniegšanu ministrijai, lai tās tiktu kompensētas.

Repsa no Igaunijas izglītības un zinātnes ministres amata atkāpās 2020.gada novembrī. Pēc tam politiķe ir piedalījusies jaunās Igaunijas valdības izveidē, turpinājusi darbu kā likumdevēja un ievēlēta vairākās Rīgikogu parlamentārajās komisijās, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas