Igaunijas eksministre apsūdzēta krāpšanā un naudas izšķērdēšanā

Igaunijas iepriekšējā izglītības un pētniecības ministre Mailisa Repsa (Mailis Reps) no esošajā valdībā pārstāvētās Centra partijas ir apsūdzēta krāpšanā un valsts līdzekļu izšķērdēšanā ap 7 500 eiro apmērā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Par apsūdzību izvirzīšanu Igaunijas Ģenerālprokuratūra paziņojusi pirmdien, 29.novembrī. Saskaņā ar apsūdzībām Repsa, pildot izglītības un pētniecības ministres pienākumus no 2016. līdz 2020.gadam, likusi ministrijas darbiniekiem veikt pienākumus, kas saistīti ar viņas bērnu aprūpi. Politiķe tiek vainota ministrijas degvielas kartes pretlikumīgā tērēšanā un dzimšanas dienas svinēšanā ministrijas telpās par ministrijas līdzekļiem.

Lasiet arī: Kallasa Parīzē: Izaicinājumi uz ES austrumu robežas ir jārisina kopā ar NATO

Repsai izvirzītas apsūdzības arī krāpšanā. Kā secinājuši prokurori, Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija, iespējams, iegādājusies kafijas automātu Repsas mājsaimniecībai, apmaksājusi ģimenes ceļošanas izdevumus, transporta un naktsmītnes izdevumus kāda atpūtas pasākuma vajadzībām un maksājusi par dzimšanas dienas svinībām, kas rīkotas kādā restorānā. Kopējie valstij nodarītie zaudējumi tiek lēsti ap 7 500 eiro.

Mailisa Repsa pirmdien atteikusies komentēt viņai izvirzītās apsūdzības. Raidorganizācijai ERR eksministre sacījusi, ka vēlas vispirms pārrunāt apsūdzības ar advokātiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas