Igaunijas eksporta apjoms septembrī sasniedzis rekordu – 1,7 mljrd. eiro

Septembrī Igaunijas ārējā tirdzniecība darbojusies ar līdz šim lielāko apjomu. Gan eksportā, gan importā novērota preču un pakalpojumu aprite ar līdz šim lielāko vērtību, kam galvenais iemesls bijis cenu kāpums, liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Kā otrdien, 9.novembrī, paziņojumā presei vēstīja Igaunijas statistikas pārvalde 2021.gada septembrī Igaunijas eksporta apjoms esošajās cenās sasniedzis 1,7 miljardus eiro, un imports – 1,8 miljardus eiro. Ārējās tirdzniecības deficīts bijis 72 miljoni eiro un, salīdzinot ar 2020.gada septembri, tas audzis par 91 miljonu eiro.

Eksporta apjoms bijis par 30% lielāks, un importa apjoms – par 37% lielāks nekā 2020.gada septembrī.

Lasiet arī: Latvijā oktobrī bijusi ievērojama inflācija, taču kafija un šokolāde palikušas lētākas

Igaunijas statistikas pārvaldes vadošā analītiķe Evelīna Pūra (Evelin Puura) skaidrojusi, ka, salīdzinot ārējo tirdzniecību 2020.gada septembrī un 2021.gada septembrī, būtiski audzis minerālu degvielu un koksnes produktu eksports un imports. «Septembrī tirdzniecības rādītāji sasniedza jaunu rekordu. Eksporta un importa vērtība bija līdz šim augstākajā līmenī. Tas ir saistīts ar cenu kāpuma turpināšanos un tirdzniecības apjomu kāpumu,» norādījusi Pūra.

Šā gada septembrī Igaunija visvairāk eksportējusi minerālu degvielas, elektroaprīkojumu un koksni un koksnes izstrādājumus. Galvenie eksporta tirgi bijuši Somija, ASV un Latvija. Tikmēr galvenās valstī ievestās preces bijušas minerālu degvielas, elektroaprīkojums, mehāniskās mašīnas, metāli un metālu izstrādājumi. Vadošās importētājvalstis uz Igauniju bijušas Somija, Krievija un Vācija, teikts Igaunijas statistikas pārvaldes paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas