bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.06.2019 | Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
EstoniaIgaunija

Igaunijas eksporta ministre grib runāt tikai igauniski un izvairīties no ceļošanas; kritiķi šaubās, ka viņa saprot, ko dara

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kerta Kingo

Igaunijas eksporta un interneta tehnoloģiju ministre Kerta Kingo (Kert Kingo) (EKRE) galvenokārt vēlas darboties vietējā līmenī, lai gan viņa būtu arī gatava doties svarīgos ārzemju braucienos, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kingo iepriekš kritizēta par vēlmi izvairīties no ārzemju braucieniem savā ministres darbā, kā arī vēlmi primāri runāt igauņu valodā, to starp arī starptautiskos pasākumos. Daļa no viņas pienākumiem ir tirdzniecības veicināšana starp Igauniju un citām valstīm.

Lai to pārrunātu Kingo tikusies ar Rīgikogu Ārlietu komisiju, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs. Komisijas vadītājs Enns Esmā (Enn Esmaa) teica, ka ministre aizvien aprod ar jauno darbu un viss kļūst skaidrāks rudenī.

Tiesa, Esmā vietnieks Marko Mihkelsons (Marko Mihkelson) bija daudz skarbāks, sakot, ka Kingo nav ne jausmas, ko viņa darīs nākamos četrus gadus.

«Ja mums šajā nozarē ir ministre, kura saka, ka no valsts vēlas izbraukt pēc iespējas mazāk, viņa nebūs spējīga izpildīt no ministra sagaidītos pienākumus,» teica Mihkelsons.

Kingo gan teica, ka neatceras, ka, kad viņai piedāvāja amatu, kāds būtu prasījis par viņa valodu zināšanām vai velmi ceļot ārpus Igaunijas. Uz to Mihkelsons teica: «Lai nu kā, ministrei ir ļoti kaujiniecisks stils. Tā vietā, lai atbildētu uz jautājumu, viņa veic diversiju, neatbildot uz jautājumu.»

Kingo aizstāvas

«Viens no uzdevumiem ir palīdzēt igauņu uzņēmumiem ārzemju tirgos. Lai to darītu, mums ir savi darbinieki mērķa valstīs. Kad mums vajag kaut ko pārrunāt, ministrs var uzsākt dabu šeit, piemēram,» saka Kingo.

Kingo atbildēja, ka viņai nekas nav teikts par ceļošanu, un pauda uzskatu, ka «nekad nekas nav gana».

«Visu vienmēr var izdarīt labāk, bet pašlaik mans mērķis ir palīdzēt mūsu nācijai,» teica ministre. «Tik tālu, kad es esmu teikusi, ka vispār negribu braukt ārpus valsts?»

«Es neesmu teikusi, ka negribu braukt uz ārzemēm. Es esmu teikusi, ka es noteikti ceļošu uz ārzemēm, ja tas tiešām būs nepieciešams un tam būs nozīme. Tā ir daļa no mana darba,» skaidroja Kingo.

Laikraksts Postimees iepriekš rakstījis, ka Kingo apgalvojusi, ka Igaunijas robežas pametīs tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

«Es izmantošu tulku. Tāds ir mūsu noteikums – runāt igauņu valodā. Daudzās valstīs runā savā valodā, un tas atbilst mūsu partijas noteikumiem runāt savā valodā,» teica Kingo. «Es plānoju ceļot uz ārzemēm tikai galējas nepieciešamības gadījumos un, kad vien iespējams, ārzemju vizītes deliģēt citiem.»

Lielākā daļa Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (EKRE) ministru vienojušies, ka galvenokārt darbā, tajā skaitā arī ārzemju vizītēs, runās igauņu valodā, lai gan angļu valoda varētu tikt lietota neformālās situācijās.

Kingo septembrī varētu nākties pavadīt Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) G20 sapulcē Japānā.


Pievienot komentāru

Jaunais Zviedrijas Swedbank padomes priekšsēdētājs: Banka neatstās Baltiju

Zviedrijas bankas Swedbank akcionāri ārkārtas pilnsapulcē bankas uzraudzības padomes priekšsēdētāja amatā apstiprināja bijušo Zviedrijas premjerministru Jēranu Pēšonu.

Atlaista Latvenergo padome

Atlaista AS Latvenergo padome, apstiprināja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Aptauja: 85% iedzīvotāju ar augstāko izglītību atzīst – diploms noderējis karjerā

Vērtējot, cik noderīga bijusi izglītība, gatavojoties darba tirgum un karjeras izaugsmei, 85% Latvijas iedzīvotāju ar augstāko izglītību atzīst, ka tā bijusi patiesi vērtība, secināts Swedbank Finanšu institūta pētījumā.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apmērs pieaudzis

Šā gada četros mēnešos patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apmērs pieaudzis par 9,3% salīdzinājumā ar 2018.gada četriem mēnešiem.

Pētnieki: Latgales pašvaldības veicina Krievijas ietekmes izplatīšanos Latvijā

Par spīti Latvijas sarežģītajām attiecībām ar Krieviju, Daugavpils un Rēzeknes pašvaldības turpina izvērst sadarbību ar austrumu kaimiņvalsti un iesaistās tās interesēm atbilstošu iniciatīvu realizēšanā, secina pētnieki.

Nodibinājumu Riga.lv likvidēs

Pašvaldības dibinātā nodibinājuma Riga.lv valde nolēmusi sākt nodibinājuma likvidāciju, 19.jūnijā žurnālistiem paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais.

Komisijā: nepieciešams efektīvāk izmantot bezdarba mazināšanai atvēlētos līdzekļus

Bezdarbnieku iesaistīšanai darba tirgū atvēlētie līdzekļi ir jāplāno un jāizlieto tā, lai tie dotu pēc iespējas lielāku atdevi, uzsver Saeimas Sociālu un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Eksperti par kompensāciju izmaksu ebreju kopienai: Laba ideja ar sliktu izpildījumu

Likumprojekts par kompensāciju izmaksu Latvijas ebreju kopienai, iemieso labu ideju, taču likuma pantiem un pieprasītajai summai trūkst skaidra pamatojuma, tā BNN komentē tieslietu eksperti.

Pūce: Pašvaldībām detalizētāk jāuzrāda piešķirtais finansējums biedrībām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce rosina likumā Par pašvaldībām iekļaut prasību uzrādīt detalizētu informāciju par tām biedrībām un nodibinājumiem, kurām pašvaldība no budžeta piešķir līdzekļus.

Saeimā lems par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam Latvijā

Ceturtdien, 20.jūnijā, Saeima lems par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam, kas paredzētu akcīzi samazināt par 15%.

Ķirurgs: Onkoloģisku izmeklējumu pieejamība kritiski pasliktinās

Audzēju primārās diagnostikas sistēma jeb tā sauktais «zaļais koridors» bija lozungs uz īsu brīdi, jo šobrīd tas kļūst arvien garāks, turklāt pieejamība izmeklējumiem un ķīmijterapijai kritiski pasliktinās.

Tramps oficiāli uzsāk kampaņu otrajam termiņam ASV prezidenta amatā

ASV prezidents Donalds Tramps oficiāli uzsācis kampaņu 2020.gada ASV prezidenta vēlēšanām, mudinot vēlētājus «noturēt komandu vietā» vēl četrus gadus.

Ministrijas nākamā gada budžetam iesniegušas pieprasījumus par vairāk nekā 600 miljoniem eiro

Nākamā gada valsts budžetam ministrijas iesniegušas pieprasījumus par vairāk nekā 600 miljoniem eiro, raidījumam Rīta Panorāma norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Parlamentārietis rosina Lietuvā aizliegt anonīmos komentārus

Lietuvas Seima deputāts rosina aizliegt anonīmos komentārus, bet tiesību eksperti norāda, ka par naidīgiem komentāriem atbild ne tikai to autori, bet arī platformas, kur tie publicēti.

Medijs: Nausēda par personīgo ārstu vēlas Lietuvas medicīnas «pelēko kardinālu»

Lietuvas jaunievēlētais prezidents Gitans Nausēda par vienu no personīgajiem ārstiem izvēlējies iepriekš skandālos ievīto mediķi Remigiju Žaļūnu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kesko Senukai Latvia: Nākamgad celtniecības apjomi varētu samazināties

Nākamajā gadā celtniecības apjomi varētu samazināties, salīdzinājumā ar pašreizējo situāciju celtniecības nozarē.

Igauņi spriedīs, vai piešķirt piecus miljonus Kristofera Nolana jaunākajai filmai

Igaunijas valdības koalīcija gatavojas pārrunāt piecu miljonu eiro finansējuma piešķiršanu amerikāņu režisora Kristofera Nolana jaunajai filmai Tenet, kas pašlaik tiek filmēta Tallinā.

Īslaicīgs risinājums: skolotāju algas cels šogad, nākamais gads vēl neziņā

Valdība otrdien, 18.jūnijā, pieņēmusi grozījumus Pedagogu darba samaksas noteikumos, paredzot no 1.septembra palielināt pedagogu minimālo atalgojumu par likmi no 710 līdz 750 eiro, tomēr līdzekļi algu palielināšanai piešķirti tikai šā gada budžetā.

Latvijā trešā augstākā inflācija ES

Latvijā šogad maijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji. Augstāka inflācija nekā Latvijā maijā bijusi Rumānijā un Ungārijā.

Nordea birojā Dānijā veikta kratīšana

Nordea pirmdien, 17.jūnijā, paziņojusi, ka Dānijas prokuratūra veikusi kratīšanu tās birojos Dānijā saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu.

VUGD: Ugunsdrošības pārkāpumi Ventspils Mūzikas skolā novērsti

Pēc VUGD atkārtotas ugunsdrošības pārbaudes Ventspils Mūzikas vidusskolā un koncertzālē Latvija konstatēts, ka VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes 3.jūnija atzinumā norādītie ugunsdrošības prasību pārkāpumi ir novērsti.

Saeimas komisija aicina VM izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē deputāti vienojušies aicināt Veselības ministriju izvērtēt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes darbību.

ANO: Vairāk nekā diviem miljardiem cilvēku nav pieejams dzeramais ūdens

Vairāk nekā diviem miljardiem cilvēku visā pasaulē joprojām nav pieejams drošs dzeramais ūdens, liecina otrdien, 18.jūnijā, publiskots Apvienoto Nāciju Organizācijas ziņojums.

Olainfarm lielākā īpašnieka Olmafarm valdē izmaiņas – Beļevičai neuzticas

Paziņojumā Olainfarm valdes un padomes locekļiem norādīts, ka Beļeviča ir zaudējusi līdzmantinieku vairākuma uzticību, tāpēc ir atcelta no valdes locekles amata.