Igaunijas eksportam maijā 47% lēciens

Preču eksports Igaunijā 2021.gada maijā bijis par 47% lielāks nekā attiecīgajā mēnesī pērn. Imports audzis vēl straujāk – par 50% – un to visvairāk ietekmējusi minerālu degvielu, elektrisko iekārtu aprīkojuma un transporta aprīkojuma tirdzniecības zemā aktivitāte 2020.gada pavasarī, liecina Igaunijas oficiālā statistika.

Kā piektdien, 9.jūlijā, paziņojumā presei vēsta Igaunijas statistikas pārvalde, šā gada maijā esošajās cenās Igaunijas preces eksportētas 1,5 miljardu eiro vērtībā, bet ārvalstu preces importētas Igaunijā 1,6 miljardu eiro vērtībā. Tirdzniecības deficīts bijis 175 miljoni eiro, un tas ir pieaudzis par 84 miljoniem eiro, salīdzinot ar 2020.gada maiju.

Igaunijas statistikas pārvaldes vadošā analītiķe Evelīna Pūra (Evelin Puura) komentēja, ka izaugsmi galvenokārt veicinājusi tirdzniecība ar valstīm, kas nav ES dalībvalstis: ievērojami palielinājās minerālu degvielas imports no Krievijas un elektrisko iekārtu eksports uz ASV. «Eksporta un importa cenas ietekmēja arī nepārtraukti pieaugošās materiālu cenas. Jāatzīmē arī tas, ka atskaites bāze 2020. gada maijā bija zemākā gadā, eksportam un importam samazinoties par ceturtdaļu, salīdzinot ar gadu iepriekš,» sacījusi Pūra.

Lasiet arī: Patēriņa cenas jūnijā Latvijā gada laikā pieaugušas par 2,7%

Galvenās eksportētās preces šajā maijā bijušas elektriskās iekārtas, minerālu degviela, koksne un koka izstrādājumi. Salīdzinot ar 2020. gada maiju, vislielākais pieaugums novērots minerālu degvielas (par 120 miljoniem eiro), elektroiekārtu (par 93 miljoniem eiro) un transporta aprīkojuma (par 51 miljonu eiro) eksportam.

Galvenā Igaunijas preču eksporta partnervalsts bija Somija, kurai sekoja ASV un Zviedrija. Vislielākais pieaugums novērtos eksportā uz ASV, palielinoties telekomunikāciju aprīkojuma piegādēm. Eksports pieaudzis arī uz Nīderlandi un Dāniju, kurp vairāk eksportēts pārstrādāts mazuts.

Visvairāk uz Igauniju importētās preces maijā bijušas minerālu degviela, elektriskās iekārtas, transporta aprīkojums, kā arī mašīnas un mehāniskās ierīces. Visvairāk (par 98 miljoniem eiro) pieaudzis transporta aprīkojuma imports, kam sekojis minerālās degvielas (par 78 miljoniem eiro) un mašīnu un mehānisko ierīču (par 62 miljoniem eiro) imports.

Importēto preču visvairāk bijis no Somijas, Krievijas un Vācijas, teikts Igaunijas statistikas pārvaldes paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas