Igaunijas eksports maijā sarucis par 25%

Igaunijas eksporta apjoms šā gada maijā, ja salīdzina ar 2019.gada maiju, sarucis par ievērojamiem 25%, bet importa — par 24%. Samērojot ar COVID-19 mākto 2020.gada aprīli, eksports sarucis par diviem procentiem, bet imports bijis nemainīgs, rāda Igaunijas oficiālā statistika.

Kā piektdien, 10.jūlijā, paziņojumā presei vēsta Igaunijas statistikas pārvalde, 2020.gada maijā valsts kopējais eksporta apjoms reālās cenās bijis vairāk nekā viens miljards eiro, kurpretim importa apjoms — 1,09 miljardi eiro. Ārējās tirdzniecības deficīts bijis 84 miljoni eiro, un gada laikā tas audzis par 16 miljoniem eiro.

«Maijā tirdzniecība samazinājās lielākajā daļā preču grupu, tomēr ir labi, ka, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pārmaiņas nebija lielas,»

komentē Igaunijas statistikas pārvaldes vadošā analītiķe Evelina Pūra (Evelin Puura).

Krīzes un COVID-19 ierobežojumu apstākļos maijā Igaunija visvairāk eksportējusi elektrisko aprīkojumu, koksni un koksnes izstrādājumus, kā arī mehāniskas ierīces. Pavasara pēdējā mēnesī igauņu uzņēmumi visvairāk eksportējuši uz tuvējo Somiju, Zviedriju un – trešajā vietā – Latviju. Eksports maijā visvairāk samazinājies uz Spāniju, Somiju, ASV un Nīderlandi, pausts statistiķu paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas