Igaunijas enerģētikas komisāra kandidāte pārvar Eiropas Parlamenta barjeru

Igaunijas kandidāte darbam Eiropas Komisijā Kadri Simsone

Igaunijas kandidāte darbam Eiropas Komisijā, Kadri Simsone (Kadri Simson), ir izturējusi iztaujāšanas sēdi Eiropas Parlamentā un guvusi deputātu atbalstu, lai ieņemtu enerģētikas komisāres amatu nākamajā Eiropas Savienības izpildvaras kabineta sastāvā.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, igauņu eksministre no Centra partijas ceturtdien, 3.oktobrī, izjautāta Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā.

Sarunā ar ERR pēc sēdes ar komitejas deputātiem Simsone atklājusi, ka atbilžu sniegšana bijusi saspringta un ietekmējusi viņas sniegumu.

«Pat nevaru pateikt, vai mana atbilstība būtu man ļāvusi sevi parādīt tā, kā, manuprāt, man sevi vajadzēja parādīt. Man vajadzēja izteikties skaidrāk,» par saspringtās situācijas ietekmi uz atbilžu saturu sacījusi Simsone.

Vēl par šo tematu: Igaunijai, Lietuvai jaunajā EK piedāvā enerģētikas un vides portfeļus

ES atbalsts Baltkrievijas AES drošībai

Komisāra kandidāte arī atbildējusi uz jautājumiem par Lietuvai aktuālo Astravjecas atomelektrostaciju, kas top Baltkrievijā, 50 kilometru attālumā no Viļņas.

Pēc Simsones domām, ES var sniegt finansiālu palīdzību trešajām valstīm, lai palīdzētu tām nodrošināt pilnu atbilstību augstākajiem drošības standartiem attiecībā uz atomelektrostaciju darbību.

Lietuvai ir cēlusi trauksmi ES par to, ka Astravjecas kodolreaktori, iespējams, netiek būvēti pietiekami droši.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas