Igaunijas ieceri aizliegt Huawei tehnoloģijas 5G kritizē operators Elisa

Sami Sepenens , Elisa Eesti izpilddirektors

Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija ir izstrādājusi noteikumus, kas paredz piektās paaudzes (5G) mobilo sakaru tīkla izveidē liegt izmantot ārpus ES izstrādātas tehnoloģijas. Ieceri, kas neļautu izmantot ķīniešu Huawei aparatūru, nopēlusi Igaunijas telekomunikāciju operatora Elisa Eesti vadība, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saistībā ar 5G mobilo sakaru tīkla izveidi Igaunijas parlaments maijā pieņēma grozījumus valsts Elektronisko sakaru likumā. Tie paredz, ka valdība, izdodot noteikumus, var regulēt, kāda aparatūra valsts drošības interesēs tiek izmantota valstī uzstrādītos sakaru tīklos. Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija ir izstrādājusi noteikumus, kas paredz piektās paaudzes (5G) mobilo sakaru tīkla izveidē liegt izmantot tehnoloģijas, kas ir izstrādātas ārpus ES dalībvalstīm.

Igaunijas telekomunikāciju operators Elisa Eesti secinājis, ka šāda kārtība neļaus izmantot aparatūru, ko izgatavojis Ķīnas telekomunikāciju tehnoloģiju uzņēmums Huawei. Sami Sepenens (Sami Seppänen), Elisa Eesti izpilddirektors, kritizējis iecerētos noteikumus, norādot, ka vairumam pārējo ražotāju arī ir ražotnes Ķīnā vai to aparatūrā izmantotas detaļas no Ķīnas.

Pēc Sepenena domām, šāda lēmuma radītie zaudējumi Igaunijā sasniegs 500 miljonus eiro.

«Ja šie noteikumi būs skarbi un lakoniski (..), tad to ietekme būs nelabvēlīga klientiem, operatoriem, valstij un digitālai sabiedrībai. Tikai un vienīgi nelabvēlīga. Neviens nebūs ieguvējs,» vērtējis telekomunkāciju operatora izpilddirektors, kā viņa teikto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas