Igaunijas iekšlietu ministrs aicina izmeklēt Danske Bank izpilddirektora nāvi

Igaunijas iekšlietu ministrs aicinājis izmeklēt Danske Bank Igaunijas atzara bijušā izpilddirektora nāvi, kaut arī policija negrasās to darīt pašnāvības pazīmju dēļ.

Kā vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters, runa ir par Aivaru Rehi (Aivar Rehe), kurš vadījis banku Igaunijā, kad cauri bankai izplūduši aizdomīgas izcelsmes pārskaitījumi 200 miljardu eiro vērtībā.

Policija pagājušajā nedēļā atradusi Rehes mirstīgās atliekas viņa mājas pagalmā un, saskatot pašnāvības pazīmes, norādījusi, ka negatavojas izmeklēt eksbanķiera nāvi.

Iesaistās ministrs

Svētdien, 29.septembrī, lietā iesaistījies Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme (Mart Helme), kurš paša pārstāvētās Igaunijas Konservatīvās Tautas partijas radio programmā, sacījis, ka sagaidīs ziņojumu no policijas un pēc tam rīkosies.

«Cilvēks ir nomiris, un viņa nāves apstākļi ir jāizmeklē visos sīkumos, un šie apstākļi ir jāparāda sabiedrībai, lai novērstu jebkādas šaubas,» tā Igaunijas iekšlietu ministrs.

Par naudas plūsmām caur Igaunijas Danke Bank ir ierosinātas izmeklēšanas ne tikai Igaunijā, kur Rehem bijis liecinieka statuss, bet arī Dānijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas