Igaunijas IT iestāde: TikTok viedtālruņos rada drošības apdraudējumu

Igaunijas Informāciju sistēmu pārvalde liegusi saviem darbiniekiem viedtālruņos lietot ķīniešu sociālo mediju un video straumēšanas pakalpojumu TikTok, uzskatot, ka lietotne rada informācijas drošības apdraudējumu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Iestāde par savu lēmumu Igaunijā informējusi arī citas valsts iestādes un ministrijas. Igaunijas Informāciju sistēmu pārvaldes kiberincidentu reaģēšanas struktūrvienības CERT-EE vadība piekrīt izklaides portālā Boredpanda un citos medijos izskanējušam vērtējumam, ka TikTok būtībā ir datu vākšanas lietotne, kas paslēpta aiz sociālā medija izkārtnes.

Lasiet arī: ASV valdība vēršas pret ķīniešu TikTok un WeChat, saskatot drošības apdraudējumu

«Pirmkārt, lietotne vāc lielu daudzumu informācijas no telefona un telefona iekšējiem datiem – no katras lietotnes, kas tobrīd darbojas,» šonedēļ skaidrojis CERT-EE vadītājs Tenu Tamers (Tõnu Tammer).

«Atsevišķos gadījumos ik pa 30 sekundēm [tiek uzkrātas] atrašanās vietas no globālās pozicionēšanas sistēmas, lai redzētu, kur lietotājs dzīvo.»

Tamers arī vērsis uzmanību, ka 2015.gadā amerikāņu interneta lieluzņēmums Google aizliedza TikTok savos pakalpojumos par Google datu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, taču ķīniešu lietotnes uzturētāji tos ignorējot joprojām, piektdien, 21.augustā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas