Igaunijas izaugsmes kāpums neatceļ vajadzību sākt taupīt, tā finanšu ministre

Igaunijas ekonomika 2021.gada pirmajā ceturksnī augusi straujāk nekā prognozēts, taču Igaunijas valdība apņēmusies turpināt šogad uzsākto taupības politiku, jo valsts tēriņi pirmskrīzes periodā gājuši pāri nodokļu ieņēmumiem, vēsta raidsabiedrība ERR.

Gada pirmajos trīs mēnešos Igaunijas ekonomikas izaugsme uzrādījusi negaidīti strauju tempu, proti, 5,4%. Finanšu ministre Keita Pentusa-Rosimannusa (Keit Pentus-Rosimannus) no valdošās Reformu partijas vērtējusi to, kā ļoti labu panākumu, kas ļaus valstij atgūties no krīzes ātrāk nekā gaidīts.

Lasiet arī: Atcelt vairumu ierobežojumu Igaunijā plāno jūnija vidū

Nepieciešamību sākt taupības politiku, kas, piemēram, aizsardzības sektoram maksājusi Igaunijas Aizsardzības spēku orķestra darbības apturēšanu, Pentusa-Rosimannusa skaidrojusi nevis ar pandēmijas krīzes tēriņiem, bet ar pārmērīgiem valsts izdevumiem izaugsmes gados pirms pandēmijas.

«Palielināt valsts izdevumus ekonomiskās izaugsmes apstākļos būtībā ir tas pats, kas dzēst ugunsgrēku ar benzīnu. (..) Ilgtermiņā raugoties, situācijā, kad nodokļu ieņēmumi joprojām nesasniedz to, ko mēs tērējam straujas ekonomiskās izaugsmes apstākļos, vienīgais, kas var mūs glābt, ir izdevumu iegrožošana,» tā Igaunijas finanšu ministres pausto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas