Igaunijas izmitināšanas uzņēmumus «uz ūdens notur» vietējie atpūtnieki

Igaunijā mazas ārvalstu tūristu aktivitātes laikā liela nozīme ir vietējiem un tuvējo kaimiņvalstu atpūtniekiem. Februārī tūrisma naktsmītnēs valstī vismaz vienu nakti pavadījuši 97,5 tūkstoši atpūtnieku, kas ir par 57% mazāk nekā 2020.gada februārī, liecina oficiālā statistika.

Kā paziņojumā presei trešdien, 7.aprīlī, vēsta Igaunijas statistikas pārvalde, vairums 2021.gada februārī Igaunijas izmitināšanas uzņēmumos uzņemto viesu bijuši vietējie iedzīvotāji, bet izmitināto ārvalstu ceļotāju bijis 13%.

«Gadu salīdzinājumā ārvalstu tūristu skaits sarucis par 90%, un vietējo tūristu skaits – par 22%,» informējusi iestādes analītiķe Helga Laurumā (Helga Laurmaa).

Lasiet arī: KP norāda uz nevienlīdzīgo konkurenci starp ārstniecības iestādēm un skaistumkopšanas saloniem

Šajā februārī Igaunijas naktsmītnēs viesi pavadījuši kopskaitā ap 187 000 nakšu. Vietējiem ceļotājiem vispievilcīgākās šķitušas naktsmītnes Harju apriņķī, kas ieskauj Tallinu, kam seko naktsmītnes Pērnavas, Tartu, Austrumviru un Valgas apriņķī.

No ārvalstu tūristiem februārī visvairāk viesu bijis no Somijas (2 000) un no Latvijas (1 700). 2021.gada otrajā mēnesī tūristiem Igaunijā bijuši atvērti 888 izmitināšanas uzņēmumi. Tas ir par trijiem procentiem mazāk nekā 2020.gada februārī, vēsta Igaunijas statistikas pārvalde.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas