Igaunijas jaunā valdība šonedēļ dos amata zvērestus

Igaunijā par jaunas valdības izveidi vienojušās liberālā Reformu partija un centriski-kreisā Centra partija. Ministru kabinets, kuru uzņēmusies vadīt reformistu līdere Kaja Kallasa (Kaja Kallas), plāno amata zvērestus dot otrdien, 26.janvārī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rīgikogu ir konstatēts Covid-19 uzliesmojums nacionālkonservatīvās partijas Isamaa deputātu vidū, tomēr parlamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Urmass Seavers (Urmas Seaver) norādījis, ka jauno ministru zvērestu došana notiks otrdien, kā plānots klātienē vai nepieciešamības gadījumā – attālināti.

Kajas Kallasas pirmajā valdībā darbosies divi politiskie spēki: viņas vadītā Reformu partija un Centra partija, kurām 101 deputāta lielajā Rīgikogu ir attiecīgi 34 un 25 deputātu mandāti. Papildus reformistu premjerministres amatam abām partijām būs pa septiņiem ministriem.

Lasiet arī: Demisionējušais Igaunijas premjers strādās parlamentā

No Centra partijas, kuras vadītā iepriekšējā valdība atkāpās janvāra vidū saistībā ar partijas finansējuma un iespējamas korupcijas skandālu, darbu nākamajā valdībā turpinās sociālo lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik) un ekonomisko lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss (Taavi Ass).

Centra partijai, kurai savulaik bija sadarbība ar Krievijas vadošo politisko spēku Vienotā Krievija, pirmoreiz tiks arī ārlietu ministra amats. To ieņems Igaunijas vēstniece Čehijā.

Reformu partijas pārziņā savukārt nonāks finanšu, aizsardzības, iekšlietu, tieslietu, ārējās tirdzniecības, informācijas tehnoloģiju un zemkopības nozares, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas