Igaunijas jaunie ierobežojumi būs spēkā līdz janvārim

Igaunijas valdība pieņēmusi divus rīkojumus epidemioloģiskās drošības jomā. Tie paredz likt sabiedriskās iekštelpās obligāti nēsāt elpceļu maskas, liegt iekļūt pulcēšanās, kultūras un sporta pasākumu un nodarbību telpās ar negatīvu analīžu rezultātu sertifikātu, kā arī skolēniem doties karantīnā, ja viņi kļūs par Covid-19 inficēto kontaktpersonām, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saskaņā ar valdības ceturtdienas, 21.oktobra, lēmumu jaunie ierobežojumi stāsies spēkā divos posmos: pirmdien, 25.oktobrī, kaimiņvalstī tiks mainīti vakcīnu sertifikātu noteikumi, un nedēļu vēlāk, 1.novembrī, skolu ierobežojumi. Paredzēts, ka jaunā kārtība, kas kopumā līdzinās Latvijas epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, kādi tie bija līdz 21.oktobrim, valstī būs spēkā līdz 2022.gada 10.janvārim.

Lasiet arī: Kā tagad var rīkot bēres, laulības un kristības? Atbild Tieslietu ministrija

Darba devēji aicināti no 21.oktobra, cik vien iespējams, organizēt darbu attālināti. Stingrāk Igaunijā tiks uzmanīta elpceļu masku nēsāšana un policija prasīs, lai sabiedriskās iekštelpās iedzīvotāji nēsātu īstas elpceļu maskas, nevis aizsegtu sejas lejasdaļu, piemēram, ar šalli, mutautiņu vai mēteļa apkakli.

Neērtāka dzīve kļūs pret Covid-19 nevakcinētiem Igaunijas iedzīvotājiem, kuri nav arī pārslimojuši šo slimību. Ar ES digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvus koronavīrusa analīžu rezultātus vairs nevarēs iekļūt pasākumos un apmeklētājiem atvērtos uzņēmumos, iestādēs. Tie būs:

– izklaides uzņēmumi;

– ēdināšanas iestādes un bāri;

– teātri, koncertzāles un kinoteātri;

– sporta pasākumi un sacensības (arī sportistiem);

– sporta zāles, treniņu un mēģinājumu vietas;

– publiskie baseini, pirtis, ūdensatrakciju un ūdensprocedūru centri;

– muzeji un izstāžu zāles;

– un jauniešu nodarbības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas