Igaunijas jauniesaukto vidū šogad vairāk meiteņu

Ilustratīvs attēls

Igaunijas obligātajā militārajā dienestā šogad pieaudzis meiteņu un klasesbiedru grupu skaits. No kopskaitā 2 000 jauniešiem, kuri šovasar sāk militāro dienestu, 46 ir meitenes, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijā ir spēkā obligātais militārais dienests, kur uz astoņus vai vienpadsmit mēnešus ilgām militārām mācībām tiek iesaukti fiziski un garīgi veseli vīrieši. Sievietes dienestā var doties brīvprātīgi, skaidrots Igaunijas Aizsardzības spēku tīmekļa vietnē.

Dienestā katru gadu var iestāties janvārī, jūlijā un oktobrī, un tiek dotas izvēles iespējas, kur dienēt. 2019.gadā Igaunijas obligātajā militārajā dienestā devās 38 meitenes. 2020.gada janvārī tajā iestājušās sešas, bet jūlijā — 40 meitenes.

Jaunieši dienestā var doties kopā ar saviem klases biedriem. Šo iespēju šogad izmantojuši 16 jaunieši no Tabasalu Apvienotās vidusskolas Igaunijas ziemeļos, starp kuriem ir arī jauniesaucamais vārdā Risto.

«Es domāju, mēs visi zinām, ka doties militārajā dienestā, tas ir mūsu Konstitūcijā noteiktais pienākums, un vienmēr ir labāk ņemt līdzi draugus.

Mūsu pienākums ir aizstāvēt savu valsti,» Risto sacījis intervijā ERR televīzijai ETV.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas