Igaunijas jaunievēlētais prezidents: Sabiedrības polarizāciju var pārvarēt ar pacietību

Šoruden par Igaunijas prezidentu kļūs Alars Kariss (Alar Karis), kurš saņēmis Rīgikogu vairākuma uzticību. Ieskicējot mērķus, kādi viņam būs valsts galvas amatā, līdzšinējais Igaunijas Nacionālā muzeja direktors kā vienu no svarīgākajiem uzdevumiem nosaucis mēģināšanu savest atkal kopā valsts polarizēto sabiedrību, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Intervijā telekanāla ETV raidījumam Plekktrumm pirmdien, 20.septembrī, Kariss sacījis: «Man jāsāk arī savīšanu, tas ir skaidrs. Visi ir polarizēti un ne tikai šeit. Šķiet, ka tā ir laikmeta zīme. Palīdz saziņa, runāšana par to, kā jūs uztverat lietas. Tad, es domāju, ir iespējams pārliecināt cilvēkus, kuri domā – es negribu teikt «nepareizi» – bet veidā, kas nebalstās zinātniskā informācijā. Tas ir ilgs process, un visi prezidenti ir to darījuši tai vai citā brīdī, taču laiki ir citādi.»

Lasiet arī: Tallinas priekšvēlēšanu solījumos dominē bērnudārzu un divvalodīgas izglītības jautājumi

Pēc nākamā Igaunijas prezidenta domām, ar pacietīgu un mierīgu sarunu un iedziļināšanos ir iespējams nonākt pie kopējas izpratnes par strīdīgiem jautājumiem.

«Kad mēs veltām laiku, lai padomātu, tad nonākam pie ļoti svarīgiem secinājumiem,» tupinājis Alars Kariss. «Kad tevī ir dusmas, tās nevajag izlādēt pret citiem vai izmantot, lai apvainotu savu sarunas biedru. (..) Dusmas savā ziņā ir mierinoša emocija. Es saprotu, ka šie komentāri ir vajadzīgi, jo citādi lietas būtu pat vēl sliktākas.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas