Igaunijas Kallasa: Nevakcinētu darbinieku atbrīvošanai jābūt kā pēdējam variantam

Igaunijas iekšlietu un aizsardzības dienesti norādījuši, ka visiem to darbiniekiem līdz oktobrim ir jāizvakcinējas pret Covid-19. Valdības vadītāja Kaja Kallasa (Kaja Kallas) savukārt uzsvērusi, ka pirms darba devējs uzteic darbu nevakcinētam darbiniekam, visām citām iespējām jābūt izsmeltām, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Šonedēļ Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes un Igaunijas Aizsardzības spēku vadība ir paziņojusi, ka visiem šo dienestu darbiniekiem līdz oktobrim jābūt vakcinētiem pret Covid-19. Ja tas netiks izdarīts, nevakcinēti cilvēki konkrētos amatos zaudēs darbu, tā dienestu vadība.

Lasiet arī: Saeimā domas par obligātās vakcinācijas likumprojektu dalās

Tikmēr Igaunijas Glābšanas pārvalde, kas rūpējas par ugunsdzēsības un dažādiem glābšanas darbiem, neplāno nevienu atbrīvot no amata. Šajā dienestā un Policijas un robežsardzes pārvaldē vakcinācijas aptvere pašlaik ir ap 80%. No aktīvā dienesta militārpersonām Igaunijas Aizsardzības spēkos šobrīd vakcinēti ir nepilni 90%.

Premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) nav iestājusies pret nevakcinēto darbinieku atbrīvošanu no amata, tomēr uzsvērusi, ka tai jābūt pēdējai iespējai. «Tas ir saprotami, piemēram, neatliekamās palīdzības dienestam, jo viņi saskaras ar cilvēkiem ar zemu imunitāti, tomēr, ja viņi nav amatos, kur notiek kontaktēšanās ar cilvēkiem ar zemu imunitāti, tad mums ir jāskatās, vai varam īstenot citus pasākumus, pirms spert pēdējo soli un lūgt cilvēku aiziet,» sacījusi Igaunijas premjerministre, vēsta ERR.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas