Igaunijas KAPO: Krievija ar kaimiņiem dara visu, ko var nesodīta izdarīt

Kremļa jumta fragments Maskavā

Igaunijas Iekšējās drošības dienesta (KAPO) vadītājs Arnolds Sinisalu (Arnold Sinisalu) ir norādījis, ka Krievijas radītais hibrīdapdraudējums kaimiņvalstīm pastāv un ir daudzveidīgs, taču Igaunijai esot izdevies to atvairīt ar caurskatāmību un brīviem medijiem.

Kā piektdien, 12.aprīlī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, iestādes vadītāja komentārs publiskots līdz ar KAPO ikgadējo drošības situācijas un darbības pārskatu par 2018.gadu.

«Tāpat kā laikā, kad vērsāmies pret Krievijas 2007.gada kiberuzbrukumiem, privāti uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un brīvi plašsaziņas līdzekļi ir spējuši sadarbībā ar valsts iestādēm izgaismot mēģinājumus sociālos medijos kropļot informāciju un ietekmēt sabiedrību caur viltus nevalstiskām organizācijām, kas izplatījušas melus un veicinājušas domstarpības,» komentējis Sinisalu.

Piecus gadus pēc Ukrainas Krimas nelikumīgās aneksijas nostāja, kādu ir ieņēmusi Krievija, ir skaidra «katram, kurš vēlas to saprast,» norādījis KAPO vadītājs un izteicis secinājumu: «Krievija ar saviem kaimiņiem dara visu, ko var nesodīta izdarīt».

Kā iestāde apkopojusi 2018.gada pārskatā, kopš 2006.gada Igaunijas tiesībsargājošās iestādes par nodevību pret valsti ir apcietinājušas un notiesājušas sešus cilvēkus. Tikmēr vēl 12 personas notiesātas par noziegumiem pret Igauniju, kas pastrādāti, sadarbojoties ar Krievijas specdienestiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas