Igaunijas lauksaimnieki krīzē cietuši maz, lielāks kritums zvejniekiem

Lauksaimniecības produkcijas apjoms Igaunijā dižķibeles skartajā 2020.gadā sarucis par diviem procentiem, jo labvēlīgi laikapstākļi veicinājuši labības apjomu, paziņojis Igaunijas lauku lietu ministrs Urmass Krūse (Urmas Kruuse), vēsta raidsabiedrība ERR.

Pērn valstī, salīdzinot ar 2019.gadu, bijusi mazāka augļu un dārzeņu raža, bet labības audzēšanā novērots kāpums.

«Tāpat kā citās jomas Covid-19 skāra arī lauksaimniecību, un 2020.gads meta izaicinājumu mūsu pārtikas ražotājiem. Zemnieki un citi pārtikas ražošanas ķēdes dalībnieki tomēr spēja pielāgoties un veiksmīgi tikt galā ar mainīgajiem apstākļiem,» ceturtdien, 15.aprīlī, norādīja ministrs.

Lasiet arī: Par gada putnu izvēlēta laukirbe

Pārtikas pārstrādes nozarei Igaunijā tikmēr veicies labāk nekā pārtikas izejvielu ražotājiem. Eksportā izaugsme novērota gan lauksaimniecības produkcijai, gan pārstrādes rūpnīcu ražojumiem.

No lauksaimniecības produkcijas apjoma, kas esošajās cenās pērn Igaunijā bijis 974,3 miljoni eiro, 48% veidojušas ražas, bet 42% – mājlopi. Atlikušos desmit procentus statistikā veidojušas citas darbības un lauksaimniecības pakalpojumi.

Zivsaimniecībā gada kopējo lomu apjoms bijis par 13% mazāks nekā 2019.gadā. To izraisījusi zemāka šprotu nozvejas kvota un zvejai nelabvēlīgi laikapstākļi 2020.gada pirmajā pusē, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas