Igaunijas lielākais laikraksts noraida valsts finansējumu bažās par neatkarību

Postimees galvenais redaktors Marts Raudsārs

Igaunijas vadošais dienas laikraksts Postimees ir norobežojies no preses apvienības lūguma valstij palīdzēt ar finansējumu krīzes laikā. Tā galvenais redaktors nostāju skaidrojis ar nevēlēšanos, lai tiktu apšaubīta laikraksta žurnālistiskā neatkarība, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Aprīļa vidū Igaunijas Laikrakstu asociācija nāca klajā ar lūgumu premjerministram un krīzes regulējuma atbildīgajai amatpersonai Jiri Ratasam (Jüri Ratas), lai valsts organizē informatīvas kampaņas privātos medijos līdz 2020.gada beigām ar kopējo finansējumu astoņiem miljoniem eiro.

Valstij arī lūgts samazināt pievienotās vērtības nodokļa likmi visu mediju saturam līdz 0%.

Paredzams, ka nopietnu iespaidu uz asociācijas centieniem atstās valstī lielākā laikraksta galvenā redaktora Mart Raudsāra (Mart Raudsaar) teiktais. Laikraksts Postimees ietilpst mediju uzņēmumu apvienībā Postimees Group, kam pieder arī virkne Igaunijas reģionālo laikrakstu.

«Postimees nevēlas, lai tiktu apšaubīta mūsu žurnālistiskā neatkarība,» šonedēļ laikrakstā norādīja Raudsārs. Viņš uzsvēra, ka pagaidām laikraksts izmantos citas iespējas, kā gādāt par finanšu nodrošinājumu. Kā piemēru viņš nosaucis atbalstu, ko Igaunijā var saņemt par laikrakstu piegādi mājās, kas valstī atrodas attālos apvidos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas