Igaunijas ministrs: Lukašenko meklē attaisnojumu, lai Krievija iejauktos

Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks

Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) norādījis, ka Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko veido iedomu ienaidnieku, kas var kalpot kā iegansts, lai Krievija iejauktos, kamēr Baltkrievijā turpinās politiskā krīze, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Luiks trešdien, 26.augustā, uzturējies vizītē Vācijā. Tikšanās reizē ar Vācijas aizsardzības ministri Annegretu Krampu-Kārenbaueri (Annegret Kramp-Karrenbauer) viņš sacījis: «Uzsvērti norādot uz NATO kā apdraudējumu, Lukašenko mēģina novelt vainu par iekšpolitisko krīzi uz iedomātu ienaidnieku, kas nepastāv, un lai dotu Krievijai attaisnojumu iejaukties.

Vienlaikus Lukašenko ir iesaistījies virknē jaunu iekšējo represiju, kas šobrīd galvenokārt ir vērstas pret protesta kustības līderiem.»

Igaunijas aizsardzības ministrs Vācijas kolēģei paudis pateicību par tās bruņoto spēku līdzdalību Baltijas valstu un Igaunijas gaisa telpas aizsardzībā NATO spēku ietvaros. Vācija drīzumā pārņems Baltijas gaisa telpas patrulēšanu no Francijas.

Lasiet arī: Zelenskis: Normandijas formātā par Krimas atdošanu runāt nevēlas neviens

Trešdien Berlīnē notikusi arī ES aizsardzības ministru sanāksme, uz kuru bloka dalībvalstu aizsardzības resoru vadītāji, gan nepilnā sastāvā, sapulcējušies pirmoreiz kopš COVID-19 pandēmijas sākuma. Sanāksmes darba kārtībā liela uzmanība tikusi pievērsta situācijai Baltkrievijā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas