Igaunijas nodevējs atklāj, kā Krievija savervējusi viņu par spiegu

Deniss Metsavass 2017.gadā

Kādreizējais Igaunijas armijas virsnieks Deniss Metsavass (Denis Metsavas), kurš 2018.gadā notiesāts par valsts nodevību uz 15 gadiem cietumā, intervijā amerikāņu medijam The Atlantic atklājis, kā viņu savervējuši Krievijas izlūkdienesti.

Intervijā The Atlantic, kas publicēta trešdien, 26.jūnijā, Metsavass izskaidrojis, kā viņš ievilināts lamatās un nonācis līdz situācijai, ka gadiem nodod Krievijai gan Igaunijas valsts, gan NATO sabiedroto noslēpumus.

Igaunijā uzaugušais krievu tautības vīrietis pastāstījis medijam, ka ar spiegu vervētājiem pirmoreiz sastapies 2007.gada vasarā Krievijā, kad viesojies pie radiem Smoļenskas pilsētā.

Skaista sieviete naktsklubā

Kādu vakaru viņš devies uz naktsklubu, kur sastapis skaistu sievieti. Abi iepazinušies, flitrējuši un pēc dejām devušies pavadīt atlikušo nakts daļu kādā pirtī ar numuriņiem nakšņošanai, atklāj Metsavass.

Pēc aizvadītā vienas nakts sakara uz ielas Smoļenskā viņu apturējuši divi vīrieši civilā apģērbā. Tie stādījušies priekšā kā policisti un parādījuši Igaunijas karavīram ar zvērestu apliecinātu liecību, kur jaunā paziņa no naktskluba apgalvojusi, ka Mestavass viņu izvarojis.

Vīrieši paskaidrojuši, ka notiesāšanas gadījumā viņam draud 15 gadi Krievijas cietumā, un aicinājuši doties tiem līdzi uz policijas iecirkni.

«Viņi teica, ka varot atrisināt manu problēmu, ja sadarbošos,» par policijas iecirknī notikušo stāsta Metsavass. Viņš piekritis un parakstījis veidlapas, kuru saturu viņš vairs neatceras.

Tallinā pienāca klāt un atgādināja

Kā notiesātais karavīrs skaidrojis intervijā, pēc Krievijas apmeklējuma viņš atgriezies Igaunijā un nav sazinājies ne ar Igaunijas vēstniecību Krievijā, ne arī atklājis notikušo priekšniecībai Igaunijas Aizsardzības spēkos. Intervijā savu rīcību viņš pamatojis ar bailēm zaudēt darbu dienestā.

Pagājis gads bez sakariem ar Krievijas iestādēm, līdz 2008.gada rudenī Tallinā Metsavasu pie viņa mātes mājas sagaidījis kāds vīrietis. Kā notiesātais atklājis intervijā, vīrietis viņu uzrunājis krievu valodā:

«Viņš jautāja, vai es atceros, kas notika Smoļenskā, un savu solījumu sadarboties».

Igaunijas drošībnieki Mestavasu aizturējuši tikai 2018.gadā. Krimināllietā notiesāts arī viņa tēvs, kurš kļuvis par starpnieku Metsavasa kontaktos ar Krieviju.

Noslēgumā ir svarīgi piebilst, ka Igaunijas Aizsardzības spēku militārpersonām kopš 2014.gada ir aizliegts doties uz Krieviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas