Igaunijas parlamentārietim atņem imunitāti, ļaujot viņu tiesāt kukuļošanas lietā

Igaunijas parlamenta deputāts Kalevs Kallio

Igaunijas parlaments ir atbalstījis priekšlikumu atņemt tiesisko neaizskaramību valdošās Centra partijas deputātam Kalevam Kallo (Kalev Kallo), ļaujot turpināt viņa tiesāšanu politiskās korupcijas krimināllietā.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, otrdien, 14.maijā, lēmumu izdot Kallo kriminālvajāšanai atbalstījuši 52 no 101 Rīgikogu deputāta. Balsojumā atturējušies viņa partijas biedri no Centra partijas un no Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (EKRE).

Vienīgā varas partija, kura atbalstījusi viņa izdošanu, bijusi nacionālkonservatīvā Pro Patria.

Uzrunā kolēģiem pirms balsojuma deputāts Kallo noliedzis savu vainu un apliecinājis, ka pilnībā sadarbojas ar apsūdzības uzturētājiem, tomēr lūdzis kolēģus neizdot viņu kriminālvajāšanai.

«Esmu bijis ierauts šajā procesā trīs gadus un astoņus mēnešus. (..) Šis saspīlētais laiks atstāj iespaidu gan uz mani kā cilvēku, gan uz manu darbu. Vēlos sevi pilnībā veltīt deputāta darbam, tādēļ ceru, ka deputāta imunitāte nodrošinās man iespēju mierīgi strādāt,» tā Igaunijas parlamenta deputāts Kallo.

Apsūdzības korupcijā

Igaunijas prokuratūra politiķi vaino par līdzdalību kukuļdošanas un kukuļņemšanas organizēšanā. Pret Kallo izvirzītās apsūdzības ietilpst plašākā kriminālprocesā, kur vairāki uzņēmēji ir apsūdzēti par kukuļdošanu bijušajam ilggadējam Centra partijas priekšsēdētājam un Tallinas eksmēram Edgaram Savisāram (Egar Savisaar).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas