Igaunijas parlaments balsos par uzticību valdībai

Igaunijas Rīgikogu gaidāms uzticības balsojums par liberālās Reformu partijas vadīto valdību. To izsludinājusi valdošā koalīcija pati, vēloties parlamentā izvairīties no mēģinājumiem kavēt papildbudžeta pieņemšanu ar vairākiem simtiem opozīcijas priekšlikumu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ministru prezidente Kaja Kallasa (Kaja Kallas) pirmdien, 16.maijā, tikusies ar koalīcijas partneru, Centra partijas deputātiem. Sanāksmē nolemts balsošanu par Igaunijas papildu budžeta pieņemšanu piesaistīt uzticības balsojumam. Lēmums sekojis opozīcijā strādājošās Igaunijas Konservatīvās Tautas partijas (EKRE) rīcībai, partijas frakcija iesniegusi vairāk nekā 600 priekšlikumus grozījumiem papildbudžetā un ar to saistītajos likumprojektos.

EKRE līderis Martins Helme (Martin Helme) sacījis, ka EKRE joprojām neatbalsta papildbudžetu. «Mūsu uzdevums ir pārbaudīt valdību. Mums nepatīk budžets pašreizējā veidolā. Tas tiek pasniegts sabiedrībai, izmantojot ciniskus melus. Mēs neatbalstām budžetu.»

Lasiet arī: Politologs: Golubeva racionālu apsvērumu dēļ izvēlējās nebūt par cēloni krīzei valdībā

Igaunijas likumdošanas kārtība paredz, ka valdība var piesaistīt uzticības balsojumam jebkuru likumprojektu, ko tā iesniedz parlamentam. Tas ļauj koalīcijai izvairīties no obstrukcionisma taktikas Riigikogu darbā, piemēram, kad opozīcija pieprasa pārtraukumus starp balsojumiem par grozījumu priekšlikumiem, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas