Igaunijas partijas brīdinājumu par nemieriem nosoda 12 bijušie ministri

Partijas EKRE priekšsēdētājs Marts Helme

Pretrunīgi vērtētā Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE) ir brīdinājusi, ka, tai nenokļūstot pie varas, tiktu «iemests sērkociņš pulvermucā», aiz kuras stāvot 300 000 Igaunijas nabadzīgo iedzīvotāju. Izteikumus ir nosodījuši divpadsmit bijušie Igaunijas iekšlietu ministri.

Partijas EKRE priekšsēdētājs Marts Helme (Mart Helme) nesen par iespēju, ka partija varētu neiekļūt nākamajā Igaunijas valdībā, taču tas izdotos vēlēšanu uzvarētājiem Reformu partijai, izteicies gana asi.

«Ir 300 000 cilvēku, kuri Igaunijā ir nabadzīgi vai dzīvo uz nabadzības sliekšņa un ienīst Reformu partiju. Vairums no viņiem stāv aiz tām trim partijām, kuras šobrīd cenšas izveidot koalīciju. Ja mūsu mērķa sasniegšana netiks pieļauta un mēs iemetam sērkociņu pulvermucā, tad būs sprādziens. Neviena valsts valstī nespēs to novērst, neviena Eiropas Komisija nespēs to novērst,» Helmes brīdinājumu citē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Šonedēļ divpadsmit bijušie Igaunijas iekšlietu ministri vienojušies kopīgā paziņojumā, kur nosodīti Helmes izteikumi un arī līdzīgi brīdinājumi no viņa dēla, labās rokas EKRE parijā Martina Helmes (Martin Helme).

«Lai arī mūsu pasaules uzskati un politiskās izvēles atšķiras, mēs kā iekšlietu ministri nevaram atbalstīt nevienu aicinājumu, ko var iztulkot kā musināšanu uz masu nemieriem vai to attaisnošanu. Vārdiem politikā ir liela nozīme. Tādēļ katrs vārds ir rūpīgi jāapdomā, un jāsaprot savas atbildības apmērs,» teikts paziņojumā, kuru parakstījuši kādreizējie iekšlietu ministri no dažādām Igaunijas politiskajām partijām.

BNN jau vēstīja, ka Igaunijā ar jūtamām grūtībām turpinās valdības veidošanas sarunas starp valdošo Centra partiju, nacionālkonservatīvo Pro Patria un EKRE, kura cita starpā vēlas vērsties pret imigrāciju un abortu veikšanu.

Centra partijai, Pro Patria un EKRE Igaunijas parlamentā Rīgikogu kopā būtu 57 balsis no 101.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas