Igaunijas partiju līderi: Jauns migrācijas vilnis uz ES ir novēršams

Parvēruma meklētāji pie Turcijas-Grieķijas robežas

ES nav gaidāma 2015.gada migrācijas viļņa atkārtošanās, tā uzskata visu Igaunijas parlamentā pārstāvēto partiju vadoši politiķi, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Mainījusies valstu attieksme

Piedaloties telekanāla ETV diskusijā ar Igaunijas parlamentā Rīgikogu pārstāvēto partiju deputātiem, Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) (nacionālkonservatīvā partija Pro Patria) sacījis, ka Igaunijas valdības nostāja ir, ka ES nedrīkst atkārtoti pieļaut 2015.gada kļūdas.

«Ir absolūti izšķiroši, lai Eiropa spēj kontrolēt pati savas robežas. Tas ir drošības jautājums. Es gribētu cerēt, ka kopā ar Eiropas valstīm mēs spēsim no panākt,» norādījis Ārlietu ministrs, raksta ERR.

Vai Grieķijai pietiek robežsardzes resursu?

Opozīcijā strādājošās Sociāldemokrātiskās partijas deputāts, eksministrs Jevgēnijs Osinovskis (Jevgeni Ossinovski) vērtējis, ka ES lēmumu pieņemšanas un dalībvalstu atbalstīšanas kārtība šobrīd ir labākā stāvoklī nekā 2015.gadā.

«No otras puses, ir skaidrs, ka kamēr šobrīd Turcijā ir 3,5 miljoni Sīrijas bēgļu, papildus vēl aptuveni miljons uz Sīrijas-Turcijas robežas, brīdī, kad šāds liels cilvēku kopums sāk vienlaikus virzīties uz Eiropu, tad 20 robežsargi un divi kuģi neradīs lielus šķēršļus,» sacījis Rīgikogu deputāts Osinovskis, kā viņa pausto citē ERR.

BNN jau vēstīja, ka otrdien, 3.martā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) apsolījusi Grieķijai, kura šobrīd saskaras ar lielu skaitu cilvēku, kuri mēģina nelikumīgi iekļūt Grieķijā un attiecīgi arī ES, īpašus atbalsta pasākumus:

– 700 miljonu eiro lielu finansējumu migrācijas kontrolēšanai;

– ES robežsardzes dienesta Frontex spēku papildinājumu ar septiņiem kuģiem, diviem helikopteriem, lidmašīnu, divām automašīnām, kas aprīkotas ar termovizieri, un papildu 100 robežsargus;

– palīdzību civilās aizsardzības nodrošināšanā, tostarp medicīnas aprīkojumu un vienības, kā arī pagaidu naktsmītnes.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas