Igaunijas partiju reitingā 13% kāpumu gūst ārpusparlamenta spēks Igaunija 200

Igaunijas valdībā pārstāvētās partijas nav tās populārākās valstī. Jaunākais partiju reitings cienītāko no tām ierindojis trešajā vietā, kamēr strauji, par 13%, audzis atbalsts partijai Igaunija 200, kas vēl nav bijusi strādājusi parlamentā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ikmēneša sabiedriskās domas aptaujā, ko novembra vidū veicis socioloģijas un tirgus pētījumu centrs Kantar Emor, 28% no aptaujātiem vēlētājiem pauduši atbalstu liberālai Reformu partijai, kas parlamentā ir lielākā politiskā partija, taču strādā opozīcijā. Atbalsts tai kopš oktobra sarucis krities no 33% reitinga.

Otrajā vietā ar 18% atbalsta (kopš oktobra + 13%) ierindojusies liberālā partija Igaunija 200.

Tā dibināta 2018.gadā un savās pirmajās parlamenta vēlēšanās nespēja pārvarēt piecu procentu barjeru.

Trešajā vietā palikusi Centra partija, kura ir lielākā Igaunijas valdības partija. Novembrī atbalsts tai bijis 17% (līdzvērtīgs reitings kā oktobrī). Otrs lielākais politiskais spēks ir valdībā Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE). Novembrī popularitātē tā seko drīz aiz saviem kolēģiem koalīcijā ar 16% respondentu atbalstu (oktobrī 15%). Šomēnes populārāko Igaunijas partiju pirmo piecinieku noslēdz Sociāldemokrāti, kuru darbs opozīcijā nav liedzis tiem gūt 10% respondentu atbalstu (oktobrī 11%), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas