Igaunijas pasts vēlas samazināt preses piegādes dienu skaitu

Igaunijas pasta uzņēmums Eesti Post, kas Baltijā pazīstams ar zīmolu Omniva, ierosinājis samazināt to dienu skaitu nedēļā, kad pasts piegādā laikrakstus un žurnālus. Uz šādu soli uzņēmumu pamudinājuši lieli zaudējumi, ko tas cietis 2018.gadā.

Kā ceturtdien, 24.janvārī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, laikrakstu un žurnālu piegāde mājās, ko valstī šobrīd veic sešas dienas nedāļā, pērn Eesti Post radījusi zaudējumus 1,3 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma vadītājs Ansi Arumē (Ansi Arumee) skaidrojis, ka zaudējumu galvenais cēlonis ir drukāto mediju pieprasījuma kritums un darbaspēka izmaksu kāpums.

Arumē ir vērsies Igaunijas parlamenta reģionu lietu komisijā ar priekšlikumu atļaut Eesti Post samazināt piegādes dienu skaitu nedēļā no sešām uz piecām, lai prese tiktu piegādāta tikpat bieži kā vēstules un reklāmas materiāli.

ERR aptaujātās Igaunijas preses izdevniecības uzskata, ka tām būtu sarežģīti zaudēt vienu piegādes dienu, visdrīzāk, sestdienu, kurai mediju uzņēmumi velta atsevišķus resursus, lai sagatavotu laikrakstu pielikumus.

Argo Virkebau (Argo Virkebau), kurš vada Ekspress Meedia, izdevniecību, kas izdod dienas avīzi Eesti Päevaleht un nedēļas žurnālus Eesti Ekspress un Maaleht, skaidrojis: «Šīs lapas tad būtu jāsagatavo citā laikā un žurnālistiem jāstrādā pēc cita grafika. Laikraksts vairs nebūtu tik svaigs un aktuāls, nemaz nerunājot par problēmām, kas rastos, lai nodrošinātu, ka drukas mašīnas spēj nodrukāt izdevumus pēc jauna grafika».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas