Igaunijas pašvaldību vēlēšanas plāno rīkot arī pandēmijas apstākļos

Igaunijā rudenī gaidāmas pašvaldību vēlēšanas, un, lai arī šobrīd situācija ar Covid-19 valstī ir smaga, vairums politisko partiju nevēlas tās pārcelt, vēsta igauņu laikraksts Postimees un raidorganizācija ERR.

Nākamās vēlēšanas, proti, pašvaldību vēlēšanas Igaunijā ir gaidāmas 2021.gada rudenī. Lai arī vēlētājiem ir iespējams nobalsot arī elektroniski, vairāk nekā puse vēlētāju joprojām izvēlas balsot klātienē – vēlēšanu iecirknī. 2019.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās klātienē balsojuši 53,3% vēlētāju, bet tiešsaistē – 46,7%.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Seims atsāk darbu klātienē, karantīna turpināsies līdz maijam

Kā pirmdien, 29.martā, ziņo mediji, centrālajā valdībā vadošā Reformu partija norādījusi, ka vēlēšanas būtu pārceļamas tikai ārkārtējos gadījumos un ka šogad tā neatbalstītu šādu ieceri. Reformu partija paudusi cerību, ka tiešsaistes balsošana un iedzīvotāju vakcinācija ļaus īstenot vēlēšanas kā plānots. No Igaunijas lielākajām politiskajām partijām līdzīgi domā arī Konservatīvā tautas partija (EKRE), partija Tēvzeme un Sociāldemokrātiskā partija.

Tikmēr Tallinas domē valdošā un arī valdībā pārstāvētā Centra partija ir gatava apsvērt pašvaldību vēlēšanu pārcelšanu. «Ja pandēmija turpināsies līdzšinējā apjomā, tad mēs noteikti esam gatavi pieņem lēmumu, ka vēlēšanas būtu jāpārceļ, bet, es domāju, rudenī mēs būsim situācijā, kad vēlēšanas var notikt paredzētajā laikā,» vērtējis Centra partijas līderis Jiri Ratass (Jüri Ratas), vēsta Postimees un ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas