Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

Raits Pikaro (Rait Pikaro), kurš Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes Ziemeļu prefektūrā vada Narkotiku noziegumu nodaļu, šonedēļ intervijā Igaunijas televīzijā ETV skaidrojis, ka narkotiku dīleri apzināti necenšas nevienu nonāvēt.

Mērķis ir nopelnīt no atkarīgajiem, tādēļ lielajā vairumā narkotiku pašas apreibinošās vielas īpatsvars ir mazs, bet satura lielāko daļu veido papildus pievienotas vielas, norādījis policijas pārstāvis.

«Vielas netiek jauktas pēc zinātniskas metodes. Viņi vienkārši ņem to, kas ir pie rokas. Tiek izmantotas vielas, kam ir līdzīga faktūra, piemēram, soda, ciete, veļas pulveris,»

sacījis Raits Pikaro.

ERR ziņo, ka uz neprognozējamām narkotiku lietošanās sekām norādījusi arī Igaunijas Nacionālā Veselības attīstības institūta Narkotiku prevencijas centra vadītāja Aļona Kurbatova (Aljona Kurbatova).

Viņa uzsvērusi, ka nezināma sastāva narkotiku ietekme uz cilvēka organismu ir atkarīga arī no tā, vai vielu organismā uzņem caur muti vai injicējot.

«Injicēt miltus – tas var būt ļoti bīstami, nemaz nerunājot par citām vielām. Sekas var būt arī nāvējošas un tas jau ir noticis,» skaidrojusi Kurbatova, kā viņas teiko citē ERR.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas