Igaunijas premjerministre cer vasarā dot atelpu no ierobežojumiem

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) paudusi cerību, ka Covid-19 izplatība valstī drīzumā ies mazumā, lai varētu atcelt ierobežojumus un vasarā sabiedrība varētu dzīvot brīvāk nekā pašlaik, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pirmdien, 26.aprīlī, intervijā raidstacijai Vikerradio valdības vadītāja skaidrojusi, ka, tuvojoties vasarai, ir svarīgi vakcinēt pēc iespējas vairāk iedzīvotāju. Salīdzinot ar 2020.gada vasaru un aizvadīto ziemu, ir arī jāņem vērā, ka aptuveni 400 000 igauņiem šobrīd ir Covid-19 antivielas.

«Mans skatījums ir, ka tad, kad zināsim, ka rudenī nāk jauni [slimības] viļņi, ir jābūt kādam laikam, kad atvilkt elpu. Kad inficēšanās rādītājs pazeminās, mēs varam sabiedrībā rīkoties brīvi, lai būtu gatavi situācijas pasliktinājumam,» Igaunijas valdības skatījumu uz turpmākajiem mēnešiem ieskicējusi Kallasa.

Lasiet arī: Igaunijā atļaus atvērt āra kafejnīcas un muzejus

Martā premjerministre sabiedrībā nopelta par to, ka, paužot vilšanos par lēno Covid-19 izplatības kritumu, Kallasa norādījusi, ka valdībai var nākties vēl pastiprināt epidemioloģiskos ierobežojumus. Kopš tā laika inficēšanās rādītājs valstī ir pazeminājies, un valdība plāno maijā mīkstināt daļu ierobežojumu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas