Igaunijas premjerministre Vašingtonā pārrunās aizsardzības sadarbību ar ASV

Kaja Kallasa, Igaunijas premjerministre, šonedēļ devusies vizītē uz ASV, kur iecerējusi pārrunāt abu valstu sadarbību aizsardzības jomā un drošības situāciju plašāk – Baltijas reģionā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Otrdien, 13.jūlijā, un trešdien, 14.jūlijā, Kallasai paredzētas tikšanās ar ASV Kongresa Senāta Bruņoto dienestu komisijas un Senāta Baltijas grupas pārstāvjiem, kā arī ar Kongresa Pārstāvju palātas Bruņoto dienestu komisijas un Baltijas grupas locekļiem.

Lasiet arī: Igaunija nevakcinētiem viesiem no trešajām valstīm prasīs uzrādīt analīzes

Tikšanās reizēs iecerēts koncentrēties uz Igaunijas-ASV aizsardzības sadarbības un Baltijas reģiona drošības jautājumiem. 2020.gadā ASV Kongresā tika izveidota Baltijas Drošības iniciatīvas grupa un tuvākajos mēnešos tiks lemts, vai to turpināt. Iniciatīvas grupas mērķis ir atbalstīt triju Baltijas valstu aizsardzības spējas.

Igaunijas premjerministre arī aicināta šonedēļ uzstāties ASV domnīcā Atlantijas padome ar uzrunu par digitālo politiku un starptautiskajām attiecībām. Kallasas uzruna šonedēļ plānota arī starptautiskā viedokļu līderu konferencē Jelostonas Nedēļas nogale.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas