Igaunijas premjerministrs: algu atšķirības starp dzimumiem – nopietna problēma

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igauņiem kā sabiedrībai būtu jāuztver pastāvošās darba samaksas apmēra atšķirības starp vīriešiem un sievietēm kā nopietna sabiedriska problēma, kas ir jārisina, tā uzsvēris Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas).

Kā ziņo raidorganizācija ERR, Igaunijas valdības vadītājs pirmdien, 10.aprīlī, kas bija arī Eiropas vienlīdzīga atalgojuma diena, norādījis: «Saskaņā ar Eurostat datiem darba samaksas atšķirība starp dzimumiem pie mums ir zemāka, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, un tas nemainās jau vairākus gadus. Mūsu vēstījumam jābūt skaidram un nepārprotamam – vīriešiem un sievietēm par vienu un to pašu darbu jāsaņem vienādas algas».

Ratass vērsis sabiedrības uzmanību uz esošās situācijas negatīvajām sekām: «Atalgojuma atšķirības arī atstāj iespaidu uz dzīvi pēc darbspējīgā vecuma – pensijas gados. (..) Atšķirīgas atalgojums arī piespiež sievietes savās intīmajās attiecībās dzīvot ekonomiskā atkarībā. Mums ir jāpārtrauc sieviešu diskriminācija, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un sabiedrībā vairotu drošības sajūtu».

Ref: 111.111.103.4898

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas