Igaunijas premjers nopeļ EKRE par nepatiku pret seksuālo minoritāšu finansēšanu

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijas valdībā strādājošās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) politiķi, kuri kritizējuši valsts finansējuma pieaugumu seksuālo minoritāšu organizācijām, saņēmuši aizrādījumu no valdības vadītāja Jiri Ratasa (Jüri Ratas) (Centra partija).

Kā pirmdien, 28.oktobrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, EKRE valde aizvadītajā nedēļas nogalē izplatījusi paziņojumu, kur nosodoši izteikusies par finansējuma pieaugumu seksuālo minoritāšu apvienībām un citām organizācijām, kas EKRE skatījumā ir ideoloģiski noskaņotas.

Partijas pārstāvji nesen arī izjaukuši kādu geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu aktīvistu pasākumu Pērnavas pilsētā. Pasākuma rīkotāji pēc EKRE biedru un citu cilvēku ierašanās bijuši spiesti pārcelt pasākumu uz citu norises vietu.

Ratass, kuram jau ne reizi vien nācies savaldīt savu neērto koalīcijas partneru rīcību un izteikumus, savā sociālā tīkla lapā publicējis paziņojumu, kur norādījis uz nepieciešamību politiskiem līdzgaitniekiem cienīt demokrātiskas vērtības.

«Demokrātiskās valstīs valdības neveido politiskas receptes tam, kādas biedrības un iniciatīvas būtu atbalstāmas no sabiedriskiem līdzekļiem, neatkarīgi no tā vai ir runa par cilvēktiesību, vienlīdzības (..) vai sociālās labklājības iniciatīvām,»

tā Ratass.

Pagājušajā nedēļā par atkāpšanos no Igaunijas ārējās tirdzniecības un informāciju tehnoloģiju ministra amata paziņojusi Kerta Kingo (Kert Kingo) (EKRE). Partijas vadītājs Mart Helme (Mart Helme) saņēmis kritiku no premjerministra arī par paziņojumu, ka EKRE demisionējušās ministres pēcteci izvirzīs, kad tieslietu ministrs no partijas Pro Patria izvirzīs jaunu kandidātu Igaunijas ģenerālprokurora amatam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas