Igaunijas prezidenta vēlēšanām saglabājas intriga. Izšķirošā frakcija balsos individuāli

Pirms Igaunijas prezidenta vēlēšanām, kas nākamnedēļ gaidāmas parlamentā Rīgikogu, kandidātu Alaru Karisu (Alar Karis) solījušas atbalstīt trīs no piecām frakcijām. Izšķirošā frakcija – Tēvzeme – vienojusies nevis apsolīt balsis Karisam, bet balsot individuāli par jebkuru no kandidātiem, vēsta raidorganizācija ERR.

Trešdien, 25.augustā, nacionālkonservatīvās opozīcijas partijas Tēvzeme priekšsēdētājs Helir-Valdors Sēders (Helir-Valdor Seeder) informējis žurnālistus par to, kā noslēgusies partijas tikšanās ar pašreizējo Igaunijas Nacionālā muzeja direktoru Karisu.

«Pēc Tēvzemes Rīgikogu frakcijas un partijas valdes tikšanās ar Alaru Karisu, mēs esam rūpīgi izvērtējuši viņa piemērotību prezidentūrai. Balstoties uz šiem apstākļiem, Tēvzeme ir lēmusi nenominēt Alaru Karisu, un 30.augustā katrs frakcijas loceklis balsos pats pēc savas pārliecības,» sacījis Sēders, kura partijai Rīgikogu ir 12 no 101 deputātu vietām.

Lasiet arī: Igaunijas skolās 1.septembrī – dažādi ierobežojumi

Tēvzeme šonedēļ iztaujāja Karisu – pēc izglītības biologu, kurši iepriekš strādājis kā Igaunijas valsts kontrolieris un Tartu Universitātes rektors –, uzdodot jautājumus par viņa skatījumu uz sabiedrības norisēm. Izskanējuši arī jautājumi par imigrāciju, igauņu valodu un kultūru, kā arī par viendzimuma laulībām, vēsta ERR.

Igaunijas prezidenta vēlēšanas notiks 30.augustā. Karisu šobrīd solījušas atbalstīt Reformu partija, Centra partija un sociāldemokrāti, kuriem kopā ir 69 balsis. Igaunijas prezidenta ievēlēšanai nepieciešams divu trešdaļu parlamenta deputātu atbalsts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas